نشست دانشجویی با موضوع نقش علوم دانش بنیان در رشد اقتصاد مقاومتی کشور در سالن جلسات دانشگاه پیام نور شازند برگزار شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: مریم صدرنیا، عضو هیئت علمی مرکز و سخنران نشست، عنوان کرد: اقتصاد دانش‌بنیان اقتصادی است که مستقیماً بر مبنای تولید، توزیع و مصرف دانش و اطلاعات قرار گرفته باشد. بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند که امروزه دیگر حجم سرمایه و اندازه‌ بازار در توسعه‌ اقتصادی ملل نقش اساسی ندارد، بلکه این نقش را دانش و فناوری ایفا می‌کند.فعالیت شرکتهای دانش بنیان به عنوان موتور محرک توسعه اقتصادی کشورهای در حال توسعه مطرح بوده و به عنوان منشاء اصلی اشتغال زایی و تسهیل محیط کارآفرینی به حساب می آید.

وی افزود: در صورت حمایت از شرکتهای دانش بنیان و پذیرش ریسک این شرکتها در برنامه ریزی های کوتاه یا بلندمدت می تواند بر رفع نیازها و تنگناهای کشور به عنوان یک بازوی کارآفرینی در کشور مطرح شود و به علاوه نیروی انسانی متخصص در خود کشور مورد استفاده قرار گیرد و در صورت رونق فناوری کسب و کار چنین شرکتهایی، سطح رفاه کلی اجتماع نیز افزایش می یابد.

صدرنیا اظهار داشت: تولید فناوری، استفاده از نتایج تحقیقات و نوآوری ها، تولید کالاهای با ارزش افزوده بالا از اهدافی است که حاصل فعالیت شرکتهای دانش بنیان است.

وی بیان کرد: مردم ما کسانی هستند که در تمام این ۳۸ سال پای این انقلاب و نظام مقدس ایستاده‌اند و مسئولین نیز باید در جهت احیای اقتصاد مقاومتی گام های بزرگتری بردارند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ