کرسی آزاد اندیشی اقتصاد مقاومتی دردانشگاه پیام نور مرکز دلیجان برگزارشد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: خانم آعلی، کارشناس اقتصاد و داور کرسی، بعد از اشاره به تعریف کلی از اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که بتواند در شرایط فشار، تحریم و دشمنی مقاومت کند و نه اینکه فقط مقاومت کند بلکه بتواند رشد و شکوفائی خود را ادامه دهد.

وی به ارکان اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: یکی از این ارکان مصرف داخلی و استفاده از ظرفیت های مردمی و دولتی و همچنین حمایت از تولید ملی در کشور می باشد.

سپس با طرح سوال: مصرف کالای داخلی در میان مردم: باور عمومی یا شعار تبلیغاتی؟ از طرف کارشناسان، دانشجویان به بحث و گفتگو پیرامون مصرف کالای داخلی پرداخته و یکی از دلایل عدم پیشرفت تولیدات داخلی را فساد ساختاری در اقتصاد مملکت برشمردند. همچنین بیان کردند که کشور باید بتواند راه صادرات را به شیوه بهتر پیش بگیرد.

در ادامه ضمن جمع بندی مطالب- آقای حسنی ،کارشناس اقتصاد و داور کرسی، به موضوع کیفیت کالاهای داخلی اشاره کرد و گفت: وقتی کالایی کیفیتش بالا برود قطعا باید از قیمتش کاسته شود چون کالای با کیفیت، دیگر خدمات پس از فروش به آن صورت جدی نیاز ندارد و این می تواند یکی از مقوله های کاهش قیمت و افزایش تولید کالا باشد.

وی افزود: قصد تبلیغ نا آگاهانه از تولید کنندگان داخلی را نداریم بلکه حمایت از کالاهای با کیفیت و ایجاد فضای رقابتی باید درکشور شکل گیرد.

 

 

 

 

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ