پسا برجام شرایط خوبی برای کارآفرینان نسبت به گذشته ایجاد کرده است

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر محسن دیانت سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان در نشست شورای کارآفرینی دانشگاه با بیان اینکه هرمزگان پایگاه اقتصادی کشور است، گفت: اعضای هیأت علمی دانشگاه با خدمات مشاور ه ای و آموزش دوره های کارآفرینی می توانند مشکل اشتغال استان را حل کنند.
دکتر دیانت با اشاره به شرایط به وجود آمده در پسا برجام در جامعه ،افزود:پس از برجام شرایط خوبی در جامعه به وِیژه برای پژوهشگران و کارآفرینان نسبت به گذشته ایجاد کرده است و اساتید دانشگاه نباید از قافله ی عمل عقب بمانند .

وی ابراز امیدواری کرد: با حضور اساتید و پتانسیلی که در هرمزگان وجود دارد صنایع استان شکوفا خواهد شد و چرخه ی اقتصادی نیز بهبود پیدا خواهد کرد.
سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان تصریح کرد: هدف از اجرای طرح های کارآفرینی در دانشگاه، پرورش دانشجویانی است که بتوانند پس از دانش آموختگی با دانش و مهارت خود شغل جدیدی ایجاد کنند.
در این نشست دکتر آرمان مدیر پژوهش و کارآفرینی دانشگاه، افزود: آینده متعلق به کسانی است که دانش و مهارت فنی خوبی داشته باشد.
وی در این خصوص ابراز امیدواری کرد: در طول سال یک دوره جامع کارآفرینی برای اعضای علمی دانشگاه برگزار خواهد شد.
دکتر مهدی مصلحی عضو شورای پژوهشی دانشگاه در این نشست پیشنهاد داد که از کارآفرینان برتر استان در کارگاه ها دعوت به عمل آید و از تجربیات شان در این زمینه نیز استفاده شود.
گفتنی است در این جلسه ی شورای کارآفرینی ۲۴ عنوان کارگاه آموزشی مورد بررسی قرار گرفت که ۱۹ کارگاه به تصویب شورا رسید و مقرر شد اعتبار مورد نیاز برای برگزاری آنها تأمین گردد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ