نشست تخصصی معماری در دانشگاه پیام نورسنندج برگزار شد

.

نشست تخصصی گروه معماری با حضورجمعی از مسئولان، اساتید و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر علامه عبدالکریم مدرس دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد.

مدیر گروه رشته معماری در این سمینار اظهار داشت: معماری به عنوان اجتماعی ترین هنر بشری با فضای اطراف انسان مرتبط بوده و حضور فضا، بنا و شهر از گذشته تا امروز و در آینده، لحظه ای از زندگی روزمره آدمیان غایب نبوده و نخواهد بود.

دکتر البرز داوودی افزود: معمار برای خلق فضای زیبا نیاز به شناخت، اشرافیت، مدیریت معمارانه  و انتخاب آگاهانه با بهترین سازوکار را دارد تا معماری معنوی طراحی و ساخته شود.

دکتر داوودی بیان داشت: هر بنای زیبا با ترکیب فضا، انسان و الگوی رویدادهای فضای ساخته و طراحی می شود.

وی در خاتمه یادآور شد: سطح بار علمی در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج بالا بوده و طرح نهایی و پایان نامه ها حتی در بسیاری از دانشگاه های برتر استان کیفیت  دانشگاه پیام نورمرکز سنندج را نداشته و این حاصل کمک اساتید و پرسنل این مرکز بوده است.

معماری تجسم باورهای انسان است

مهندس پرویز اکبری از اساتید گروه معماری نیز در این نشست گفت: شهر و بنا در طول تاریخ بشری بستری مناسب برای تجسم بخشی به باورهای انسانی بوده است و در ایران اسلامی نیز، معماری و سبک زیبای ساخت و ساز در آن مورد توجه بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: در سال های اخیر تعامل فضای عمومی اساساً کاهش یافته که این موضوع در حاشیه شهرها، جایی که امروزه اکثر شهرنشینان ساکن اند، بیشتر دیده می شود.

اکبری عنوان کرد: طراحان منظره و معماری های حومه شهر را با پیروی از سبک و سیاقی خاص برای نمایش یک اصل مرکزی و نیروی محرکه اش طراحی می کنند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ