اولین رویداد تولید محتوی دیجیتال به مدت سه روز از ۲۹ آذر برگزار می شود

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر شهرام خلیلی مبرهن، رئیس اداره کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور استان کرمان و دبیر اجرایی این رویداد گفت: این رویداد در راستای منویّات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان، معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری، استانداری کرمان، اداره ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیمای مرکز کرمان و اداره کل میراث فرهنگی در سطح استان کرمان برگزار می گردد.
دکتر خلیلی مبرهن ادامه داد: همه علاقه مندان و به ویژه دانشجویان می توانند از روز دوشنبه ۱۳/۹/۹۶ با مراجعه به سایت idea.pnu.ac.ir نسبت به ثبت ایده های خود اقدام نموده و در انتها کد رهگیری دریافت نمایند و ایده های برتر به هر تعدادی که باشند قابلیت شرکت در رویداد را خواهند داشت.
ایشان اضافه کرد: هدف اصلی این رویداد شناسایی ایده های نو در حوزه کارافرینی است. در حال حاضر افراد مستعد فراوانی هستند که ایده های مهم و موثری در حوزه تولید محتوی دیجیتال دارند اما برای اجرایی کردن و به ثمر نشاندن ایده خود به حمایت های مادی و دانش افزایی نیاز دارند. این رویداد ضمن دانش افزایی و آموزش نحوه تجاری سازی ایده به صاحبان آن ، از ایده ها و طرح های برتر حمایت مالی می نماید و مسیر لازم برای تجاری سازی ایده را فراهم می نماید تا افراد بتوانند به صورت یک شرکت دانش بنیان مستقل شروع به کار نمایند و در نهایت زمینه اشتغال در بخش های نوین را برای متقاضیان را فراهم کنند .
دبیر اولین رویداد تولید محتوی دیجیتال استان کرمان به موضوعات کلی مورد توجه این رویداد هم اشاره کرد و گفت: این رویداد در محورهای طراحی بازی رایانه ای، نرم افزار تلفن همراه، طراحی وب سایت، انیمیشن، فیلم و… با موضعات گردشگری ،صنایع دیستی معارف اسلامی ،فرهنگ و ادب فارسی و ملل ،فرهنگ عمومی و حقوق شهروندی تولید و نشر محتوی فرهنگی از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خواهد بود و البته محدودیتی در این زمینه نخواهد بود
ایشان در خصوص ترکیب هیات داوران هم گفت: نیمی از اعضای کمیته داوری این رویداد به انتخاب دانشگاه پیام نور و نیمی دیگر از سوی شرکت دانش بنیان ابر زندگی انتخاب می شوند و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هماهنگ کننده دبیران اجرایی و علمی این رویداد خواهد بود.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ