آیین تجلیل ازدکتر محمدروشن دردانشگاه پیام نورخمین برگزار شد

.

 آیین تجلیل از دکتر محمد روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و از نخبگان و فرهیختگان شهرستان خمین با حضور سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان، دکترملکی راد رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی، اعضای شورای اداری شهرستان و جمعی از روسا، اساتید و دانشجویان دانشگاه های شهرستان خمین در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور خمین برگزار شد.

درابتدای این مراسم دکتر شهرام رضایی رییس دانشگاه پیام نورخمین ضمن خیرمقدم وخوش آمدگویی گفت: تکریم وتجلیل از فرهنگیان ونخبگان کاربسیار ارزشمندی است که با ابتکار فرماندارمحترم چندی است درشهرستان خمین آغازشده وامروز دانشگاه پیام نورمرکزخمین افتخار میزبانی یکی از فرزندان شایستۀ دیار آفتاب جناب آقای دکتر محمد روشن را دارد، ایشان از مدیران توانمند و شخصیتهای علمی برجستۀ رشته حقوق نظام مقدس جمهوری اسلامی هستندکه همواره منشاء خدمات ارزشمند و ماندگاری بوده اندو تعهد، دلسوزی، ولایتمداری وتخصص از شاخص های بارز ایشان است.

رضایی افزود: امروز خرسندیم که درخدمت این بزرگوار در آیین تجلیل وتکریم ایشان مشارکت می کنیم وبرای این دانشمند فرهیخته وتمامی اساتید ومدیران دلسوز میهن اسلامی آرزوی توفیق داریم.

در این آئین فرماندار شهرستان خمین با اشاره به نقش نخبگان در ارتقای شاخص توسعه یافتگی کشور افزود: مهمترین مسأله در توسعه پایدار، نقش و جایگاه نخبگان و به طور کلی نیروهای انسانی کارآمد و فرهیخته است و در ایران اسلامی نیز پیشرفت های مقطعی و یا پیوسته کشور در دهه های اخیر را می توان ناشی از اراده، مسئولیت پذیری و احساس دلبستگی نخبگان به کشور برشمرد.

وی در ادامه افزود: نقش نخبگان هر جامعه در افتخار و استقلال آن کشور نقشی بارز است و نخبگان با احساس مسئولیت به کشور و ملت خود، در عرصه کاری تلاش و فداکاری می کنند چرا که بدون علاقه به سرنوشت این دو، فرد نمی تواند در جامعه خود تاثیری واقعی و راهگشا داشته باشد.

سید مهدی ساداتی در ادامه تصریح کرد: توسعه فرهنگی ناشی از افزایش ظرفیت ، نوآوری و آفرینندگی نخبگان موجود در آن جامعه می باشد در واقع نخبگان فکری در هر جامعه از عوامل و انگیزه های توسعه فرهنگی محسوب می شوند و به عبارتی می توان گفت برای پیشرفت و توسعه راههای مختلفی وجود دارد که مهمترین آن نخبه گرایی است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های دکتر روشن در زمینه های پژوهشی افزود: فعالیت‌های پژوهشی یکی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت در کشور محسوب می‌شود و در واقع پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می‌آید.

فرماندار شهرستان خمین افزود: توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی کشورها بدون پرداختن به امر پژوهش موفقیت چندانی کسب نخواهد کرد و همانگونه که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) فرمودند: علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور است.

در ادامه معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز ضمن تقدیر از قدر شناسی مردم ومسولان شهرستان خمین، نقش معلمان و اساتید را در انگیزش تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان در نظام آموزشی را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: معلمان و اساتید با رفتار خود میتواند تاثیر به سزایی برآینده دانش آموزان و دانشجویان که به نوعی آینده سازان اصلی جامعه ما هستند داشته باشد.

وی در ادامه اعتماد به نفس در دانش آموزان ودانشجویان را به عنوان دومین عامل در موفقیت دانش آموزان ودانشجویان و بالطبع پیشرفت و توسعه کشور در آینده دانست.

دکتر محمد روشن در ادامه با تاکید بر لزوم جریان ساز بودن دانشجویان افزود: دانشجو نباید همیشه بر مدار یک جریان حرکت کند بلکه باید خودش جریان ساز باشد و بر اساس منطق، تفکر و بینش صحیح برای رسیدن به هدف خود تلاش کند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم آشنایی دانشجویان با زبان های خارجی افزود: در وضعیت کنونی جهان و با توجه با افزایش سرعت توسعه و پیشرفت علم ودانش، آشنایی دانشجویان با زبان های خارجی و بویژه زبان های بین المللی اجتناب ناپذیر است و می تواند در پیشرفت دانشجویان در عرصه های علمی و فناوری و بالطبع پیشرفت وتوسعه کشور موثر باشد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه با اشاره به اهمیت بها دادان به دانش آموزان ودانشجویان افزود: فرزندان امروز، آینده سازان فردای این کشور هستند و اگر امروز ما به دانش آموزان ودانشجویانمان بها بدهیم، پیشرفت و توسعه کشور در آینده را تضمین کرده ایم.

در پایان این مراسم نیز با اهدای لوح سپاس و هدایایی از دکتر محمد روشن از نخبگان و فرهیختگان شهرستان خمین تجلیل شد.

دکتر محمد روشن متولد اول شهریورماه ۱۳۴۳ در شهرستان خمین و از چهره های ماندگار دیار آفتاب می باشد که در حال حاضر معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی می باشد.

وی دارای نشان درجه دو کرسی های نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی است و با بیش از ۵۰ سمینار، سخنرانی، کارگاه آموزشی و ۱۸۰ مقاله داخلی و خارجی، به عنوان پژوهشگر برگزیده سال ۹۳ در دانشگاه شهید بهشتی نیز انتخاب شده است.

تالیف کتب متعدد در زمینه های حقوق و فقهی از دیگر آثار دکتر محمد روشن می باشد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ