برنامه راهبردی دانشگاه پیام نور دیپلماسی علمی است

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور دکتر رستمی ابوسعیدی رییس دانشگاه به همراه دکتر اکبری قائم مقام رییس و آقای احمدی زاده مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه پیام نور از دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان بازدید کردند.
رییس دانشگاه پیام نور در جمع مدیران ستادی دانشگاه پیام نور سیستان وبلوچستان گفت: طی مجوز اخذ شده از مجلس شورای اسلامی دانشگاه پیام نور به یک هاب بین المللی تبدیل شده است و با این مجوز در حال توسعه مراکز و واحدها در در سطح بین المللی هستیم.
دکتر رستمی ابوسعیدی افزود: در حال حاضر از ۶۸ کشور دانشجو داریم و بیش از ۱۴ نمایندگی در کشورهای خارجی فعالیت می کنند.
وی اذعان داشت: برنامه راهبردی دانشگاه پیام نور، دیپلماسی علمی است به گونه ای که با جهان در تبادل علم نقش ارزنده ای ایفا نماید.
وی در ادامه گفت: یکی از کارهای اساسی در برنامه استراتژیک دانشگاه پیام نور تبدیل رشته های سنتی به رشته های مهارت محور و کاربردی است تا با آمایش و نیاز سنجی انجام شده مشکل اکثر استان‌ها در بحث تربیت نیروی انسانی آموزش دیده با در نظر گرفتن نیاز صنعت حل شود.
دکتر رستمی افزود: تمامی مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور باید از فضاهای فیزیکی موجود و مناسب جهت درآمد زایی استفاده نمایند.
وی همچنین با اشاره به پروژه های عمرانی گفت: پروژه عمرانی جدید برای دانشگاه تعریف نخواهد شد و تکمیل پروژه های نیمه تمام در دست اقدام است.
دکتر اکبری قائم مقام رییس دانشگاه نیز از اقدامات انجام شده در استان سیستان و بلوچستان در خصوص فضاسازی و زیباسازی محوطه ها تقدیر و تشکر نمود و گفت: تمامی مراکز و واحد های دانشگاه باید به بهترین و زیباترین مکان هر شهر تبدیل شود و سایر ارگان ها نیز باید از دانشگاه الگو بگیرند دانشگاه باید فضای زیبا و دلنشین و در خور شان دانشجویان عزیز داشته باشد.
دکتر اویسی رییس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان نیز با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان گفت: با فعالیتهای انجام شده و اطلاع رسانی های مناسب در خصوص جذب دانشجو استان سیستان و بلوچستان نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد افزایش دانشجو داشته است
وی افزود: در ثبت نام تکمیل ظرفیت سال جاری نیز نسبت به سال گذشته ۴۹ درصد افزایش جذب دانشجو داشته ایم.
دکتر اویسی در پایان از حمایت های ویژه هیات رئیسه دانشگاه پیام نور در خصوص استان سیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر نمود و گفت: دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان در بین مراکز آموزش عالی این استان از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است که این امر با حمایت های ویژه هیات رئیسه دانشگاه تحقق یافته است.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ