دفتر کانون هلال احمر دانشجویی در دانشگاه پیام نور بندرخمیر افتتاح شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور؛ احمد زاهری ضمن تقدیر و تشکر از دانشجویان کانون هلال احمر دانشگاه گفت: جمعیت جوانان هلال احمر باید با انجام بسیاری از فعالیت های فرهنگی، اداری و آموزشی در دانشگاه حضور یابند و با معرفی فعالیت های هلال احمر و آموزش کمک های اولیه، دانشجویان را برای ورود به جمعیت هلال احمر و انجام کارهای عام المنفعه و بشردوستانه آماده کنند.
وی در ادامه با توجه به فعالیتهای اثرگذار هلال احمر در راستای حمایت از نیازمندان و بیماران صعب العلاج گفت: افراد بیشماری علاقه مند به کمک به هم نوع خود هستند، اما با نیازمندان واقعی و روش انجام آن آشنا نیستند.درصورتیکه هلال احمر می تواند حلقه واسط بین توان توانمندان و نیاز نیازمندان باشد.
رییس دانشگاه پیام نور بندرخمیر ضمن بیان اینکه تنوع وظایف و مسئولیت ها سبب جذابیت هلال احمر برای جوانان شده است گفت: نهاد هلال احمر از چند جهت حائز اهمیت و ویژگیهای ممتاز و منحصر به فردی است که از جمله مردمی بودن این نهاد است که بر پایه مشارکت عمومی و داوطلبانه است.
عالی زاده در خصوص معرفی فعالیتهای هلال احمر گفت: فعالیت های جمعیت هلال احمر در پنج فعالیت عمده خلاصه می شود که امداد نجات جاده ای، سیلاب، آوار برداری و به عبارتی بیشتر در حوادث طبیعی نمایان می گردد. امدادگران هلال احمر پس از گذراندن دوره های تخصصی، با تجهیزات لازم در جاده ها و سایر مکان های تعیین شده مستقر می شوند و در مواقع نیاز به یاری هموطنان می شتابند.
وی دو طرح فرشتگان رحمت و سلامت را چنین توصیف کرد: در طرح فرشتگان رحمت کمک های جمع آوری شده از مردم نیکوکار در ایام پایان سال به دست نیازمندان می رسند و در طرح سلامت، جمعیت پزشکان هلال احمر در نقاط دور دست و محروم حضور یافته و به معالجه بیماران و در مواقع نیاز به واکسناسیون می پردازند.
در پایان، دفتر این کانون توسط رییس دانشگاه و دبیر کانون دانشجویی هلال احمر کلید زده و رسما افتتاح شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ