مراسم سالگرد شهادت شهید امین نوری و شهدای دانشجوی گرمی برگزار شد

.

یادواره شهدای دانشجوبی شهرستان گرمی با محوریت شهید امین نوری ضمن قرائت پیام رئیس دانشگاه پیام نور با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و با استقبال پرشور مردم در دانشگاه پیام نور مرکز گرمی برگزار شد.
دکتر روحی رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل در این مراسم، سعه صدر و ظرفیت بالای پاسخگویی شهید امین نوری را از صفات برجسته آن شهید بزرگوار معرفی کرد و گفت: شهید نوری با استقامت چند ساله خود در برابر اثرات شیمیایی دوران دفاع مقدس، صبر و بردباری را برای همه ما یاد داد و عمر با برکت خود را ابتدا در سنگرهای دفاع از کیان کشور و سپس در سنگر علم و دانش و معرفت سپری نمود.
رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل از بهره برداری سالن ورزشی ۱۷۰۰ متری دانشگاه پیام نور شهرستان گرمی ظرف چند ماه آینده با نام شهید امین نوری خبر داد و افزود: شهید نوری افتخار دانشگاه پیام نور است و دانشگاه پیام نور چندین ساختمان خود را در سراسر کشور به نام این شهید عزیز مزین نموده است.
وی به عنوان نماینده ریاست عالی دانشگاه پیام نور، پیام دکتر رستمی ابوسعیدی به این یادواره را قرائت کرد.
دکتر رستمی ابوسعیدی در پیامش به این یادواره آورده است : یکبار دیگر سالگرد شهادت یکی از مردان الهی و هم تبار عاشورائیان که روح پاکش با ارواح شهیدان والا مقام خصوصا حضرت سید الشهدا (ع) در ملکوت اعلی ماوا گزید و از روزی الهی بهره مند شد، فرا رسید.
شهادت برادر مخلص و فداکار دکتر امین نوری ضایعه ای جبران ناپذیر برای جامعه علمی و دانشگاهی به ویژه دانشگاه پیام نور بود، ولی این شهادت فیضی عظیم و سرانجامی بود سعادت بار برای این عزیز، و مایه سرافرازی و سربلندی است برای ملت غیور ایران، که چنین مردان بزرگی را پرورده و به عرصه دفاع از میهن اسلامی تقدیم نموده اند، فقدان این شهید عزیز در دانشگاه پیام نور اگر چه دردناک است، ولی این شهادت حماسه ای است که ملت ها را بیدارتر می کند و افق های روشن و راه رسیدن به آن را برای همه ترسیم می نماید.
در ادامه سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در جایگاه سخنرانی قرار گرفت و با اشاره به شهامت های شهدای ایران با تاسی گرفتن از شهدای کربلا خصوصاَ حضرت سید الشهدا (ع) خاطر نشان ساخت: اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت ارثیه حضرت زینب (س) است و اگر آن بانوی فداکار نبود کربلا در کربلا می ماند.
وی به فرا رسیدن ۱۳ آبان و هفته شهدای دانش آموزی اشاره کرد و گقت: دلیل عداوت و دشمنی استکبار جهانی با ملت و نظام جمهوری اسلامی ما، بخاطر "نه" گفتن ما به زورگویی و سیاستهای ظالمانه آنهاست و دین ما به ما آموخته است که تنها در برابر خدا تسلیم شویم.
فرمانده سپاه استان اردبیل در سخنانی دیگر، هجمه های تبلیغاتی دشمنان در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای را برای انحراف افکار اسلامی جامعه معرفی کرد و افزود: در پشت جریان تمام برنامه ها و تبلیغات دشمنان اتاق های فکر با برنامه ریزی های مستمر و با سرمایه گذاری های اقتصادی کلان قرار گرفته است که با تهیه این برنامه های جذاب و مهیج بین مردم و عشق به اهل بیت فاصله بیندازند ولی ما هرساله می بینیم میلیون ها ایرانی از هرنوع تفکر چپ و راست زیر پرچم امام حسین (ع) در اربعین آن شهید مظلوم پیاده روی می کنند.
سردار بابازاده سخنان اخیر ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی را یاد آور شد و تاکید کرد: حفظ انسجام و وحدت ملی امروز مهمترین وظیفه همگانی است و تمام مسئولین کشور به دلیل هدفی واحد باید در حل و فصل مشکلات مردم و گره گشایی از کارهای آنها اهتمام جدی داشته باشند.
شایان ذکر است، شهید دکتر امین نوری معاون اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه پیام نور بود که پس از تحمل سالها رنج اثرات شیمیایی در سال ۸۷ به جمع یاران شهیدش پیوست.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ