شرکت ۲۰۲ نفر در اولین ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی در دانشگاه پیام نور کردستان

.

فریدون احمدی مدیر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور استان کردستان، از شرکت ۲۰۲ نفر در قالب ۵۰ تیم در اولین رویداد استارتاپ تولید محتوای دیجیتال فرهنگی استان کردستان، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ،اولین رویداد استارتاپ تولید محتوای دیجیتال فرهنگی در طول سه روز از تاریخ ۳ تا ۵ آبان ماه سال جاری در محل دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد.

احمدی، هدف از برگزاری این رویداد را ایجاد کسب و کار الکترونیک به دلیل سرمایه کم و اشتغال زایی عنوان کرد و اظهار داشت: شرکت در این رویداد فرهنگی سه روزه برای عموم آزاد بود و در پایان به ۳ تیم دارای ایده جوایزی اهداء و ۱۰ ایده برتر به مسیر شتاب دهنده راه خواهند یافت.

مدیرعامل زیست بوم تولید محتوای دیجیتال ابر زندگی کشورنیز گفت : یکی از پردرآمدترین اقتصادها در دنیا، اقتصاد صنایع فرهنگی است که این صنایع شامل« انیمیشن، گردشگری، صنایع دستی، محتوای دیجیتال، پوشاک، اسباب بازی، بازی رایانه ای، سینما و موسیقی» است.

امیر حسین اسدی با بیان اینکه اقتصاد فرهنگی، نبض اقتصاد دنیا است، تصریح کرد: راه اندازی کسب و کار دیجیتال بسیار ارزان است و حتی با رقمی بالغ بر ۱۰ میلیون تومان می توان در این عرصه، اشتغال ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه کردستان یکی از استانهای فرهنگی، با ظرفیت های بزرگ فرهنگی است، عنوان کرد: می توان با تلفیق فرهنگ و دیجیتال اشتغال زایی ایجاد کرد.

در پایان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، اظهار کرد: در استان کردستان، ۴۷ رسته که بیشترین اشتغال زایی را به خود اختصاص داده اند، شناسایی شده است که این تعداد حدود ۸۰ درصد اشتغال زایی استان را تشکیل می دهد.

احمد رشیدی، افزود: در استان کردستان از این ۴۷ رسته، ۳ رسته شامل آی تی و آی سی تی، گردشگری و زنبورداری به مرحله اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اهمیت رسته آی تی و آی سی تی، عنوان کرد: با توجه به اینکه در زمینه رسته آی تی و آی سی تی، حدود ۱۲ هزار نفر فارغ التحصیل و دانشجویان مشغول به تحصیل در استان داریم، به ازای ایجاد هر یک نفر اشتغال در این رسته می توان حدود ۸ نفر در سایر رسته ها، شغل ایجاد کند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ