مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه پیام نور مرکز مریوان برگزارشد

.

 مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و جشن دانشجویان جدیدالورود با حضور جمعی از اساتید، همکاران و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز مریوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان کردستان، در ابتدای مراسم کاظم حسنی سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز مریوان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به اساتید و دانشجویان اظهار داشت: مهمترین رسالت دانشجویان کسب علم و دانش در محیط دانشگاه می باشد.

حسنی گفت: خوشبختانه دانشگاه پیام نور مرکز مریوان با دارا بودن ۱۱ نفر هیئت علمی و ۱۷۰ نفر مدرس مدعو دارای کادری مجرب و توانمند از نظر علمی و آموزشی می باشد.

وی با اشاره به کادر اداری مجرب و دلسوز دانشگاه و کیفیت آموزشی بالای این مرکز گفت: بدون شک دانشگاه پیام نور مرکز مریوان یکی از بهترین مراکز آموزشی نه فقط در استان بلکه در سطح کشور می باشد و برای ارتقاء بیشتر این کیفیت نیاز به همت بیشتر دانشجویان و اساتید بزرگوار می باشد.

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز مریوان خاطر نشان کردند: نگاه اجتماع به دانشجو و محیط دانشگاهی نگاهی متفاوت با انتظارات متفاوت است. و به هین خاطر ما باید نمایندگان شایسته ای هم از نظر علمی و هم از نظر اخلاقی باشیم.

در ادامه ماموستا ملا علی سبحانی امام جماعت مرکز مریوان با اشاره به اهمیت یادگیری علم و دانش گفت: پس از گذشت ۶۰۰ سال فطرت از حضرت عیسی تا زمان پیامبر اسلام(ص) زمانی که وحی بر  پیامبر نازل شد با کلمه اقراء یعنی خواندن آغاز شد.

وی خاطر نشان کردند: تمام هدف دانشجویان باید یادگیری علم و دانش باشد و نقطه عطف هر شهر در حوزه علم و ادب، نزاکت، سیاست و فراست، به دانشجویان و صاحبان علم و دانش بر می گردد و دانشجو باید الگو، نمونه و سرمشق برای افراد جامعه باشد.

در ادامه این مراسم افراسیاب اخگر رئیس اداره آموزش و امتحانات دانشگاه پیام نور مرکز مریوان توضیحاتی در خصوص قوانین و مقررات آموزشی و دانشجویی برای آشنایی دانشجویان ورودی جدید با آیین نامه های دانشگاه ارائه دادند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ