بزرگترین نمایشگاه فناوری اطلاعات الکامپ دردانشگاه پیام نور استان مرکزی برگزارشد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور : در حاشیه برگزاری بزرگترین نمایشگاه فناوری اطلاعات الکامپ استان مرکزی گفتگوی ویژه ای با دکتر هادی غفاری رییس ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه پیام نور استان مرکزی داشتیم که مشروح آن بدین شرح است:

جناب دکتر غفاری ضمن سلام و خداقوت از برگزاری نمایشگاه الکامپ

     لطفاً مهمترین اقدامات دانشگاه پیام نور در عرصه فناوری اطلاعات ارتباطات را شرح دهید.

در حوزه فعالیت های فوق برنامه دانشجویی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات در رشته های مرتبط از جمله مهندسی IT، مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر و علاوه بر آن انجمن رباتیک و گروههای رباتیک نیز در بسیاری از مراکز و واحدهای دانشگاه ایجاد شده که توانایی های دانشجویان در تولید انواع ربات ها و پهبادها را به نمایش می گذراند.

جشنواره ها و مسابقات رباتیک نیز  به صورت کشوری و دوره ای برگزار می شود.

علاوه بر فعالیتهای آموزشی و دانشجویی در عرصه فاوا برخی رویدادهای پژوهشی نیز در این حوزه به وقوع پیوسته اند. به عنوان مثال در شهریور ماه سال جاری بزرگترین استارتاپ تولید محتوای دیجیتال در محورهای تولید بازیهای رایانه ای، انیمیشن و تولید بازیهای تلفن همراه در دانشگاه پیام نور برگزار گردید و بالغ بر ۵۰۰ ایده در زمینه تولید محتوای دیجیتال با یکدیگر رقابت پرداختند و نهایتاً ۳۴ تیم استارتاپ از استانهای مختلف کشور انتخاب شدند که هم از جهت کیفیت در بین استارتاپ های برگزار شده کشور بی نظیر بود.

     دستاوردهای دانشجویان دانشگاه پیام نور را در عرصه فاوا چگونه ارزیابی می نمایید.

سالیان متمادی است که دانشگاه پیام نور نسبت به ارائه آموزش با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام نموده و هم اکنون در ۲ مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیاری از دروس به صورت الکترونیک و بر خط ارائه و اجرا می شوند. شایان ذکر است برگزاری آزمونهای پایان ترم به صورت الکترونیکی نیز چند سالی است که در کلیه مرکز و واحدهای دانشگاه در داخل و خارج کشور اجرایی شده که این خود از نقاط قوت دانشگاه در استفاده از فاوا می باشد.

 

     در خصوص نحوه بهره برداری حوزه آموزش دانشگاه از ظرفیت های فناوری اطلاعات در ارتباطات بیان فرمائید.

دانشگاه پیام نور نخستین دانشگاه در کشور است که به ارائه آموزشهای مجازی و الکترونیکی اقدام و می توان گفت در عرصه آموزش الکترونیک پیشتاز سایر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی بوده است . از سوی دیگر در حال حاضر دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه مجازی جهان اسلام است.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ