نشست صمیمی رییس دانشگاه پیام نور استان مرکزی با سیدمهدی مقدسی نماینده مجلس شورای اسلامی اراک،

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور: نشست صمیمی رییس دانشگاه پیام نور استان مرکزی با سیدمهدی مقدسی نماینده مجلس شورای اسلامی اراک، کمیجان و میلاجرد برای بررسی مسائل و مشکلات دانشگاه های پیام نور اراک،کمیجان ومیلاجرد با حضور مدیران استانی دانشگاه و سرپرستان مرکز اراک و واحدهای کمیجان و میلاجرد در ستاد استان دانشگاه برگزار شد.

دکتر علی اکبر ملکی راد ضمن قدردانی حضور و حمایتهای مقدسی و مجمع نمایندگان استان از دانشگاه پیام نور و با اشاره به مشکلات موجود دانشگاه گفت: جذب دانشجو پیام نور با توجه به کاهش دانشجو خوب بوده و تا کنون حدود ۱۸۰۰ دانشجو ثبت نام کرده ایم.ما به شدت در این مدت با کاهش جدی دانشجو روبرو بوده ایم.در کارشناسی ۲۴۱ رشته محل و در ارشد ۱۵ رشته محل در استان داریم. قطب ارشد زبان انگلیسی در اراک مستقر است و درخواست قطب برای علوم تربیتی را داریم.

رییس دانشگاه پیام نور استان مرکزی ادامه داد: درمرکز اراک ۳ دانشیار، ۲ مربی و یک دستیارعلمی و ۲ مربی و یک دستیار در کمیجان میلاجرد به عنوان عضو علمی همکاری دارند.

وی از نماینده اراک، کمیجان و میلاجرد حمایت از راه اندازی و اخذ مجوز پژوهشکده علوم محیطی را داشت و افزود: طی پیگیری استان مجوزهای لازم پژوهشکده علوم محیطی از شورای پژوهشی سازمان مرکزی پیام نور و سازمان محیط زیست دریافت شده و کارهای آن در شورای گسترش وزارت علوم با کندی انجام می شود.

ایشان برای کمک به دانشجویان تصریح کرد: برای رفاه دانشجویان اگر بتوان مبلغ بیشتری جهت ارائه وام و افزایش ارزاق دانشجو را داشته باشیم ، دانشجویان با دغدغه کمتری روبرو هستند. ایشان ارائه وام و افزایش سرانه ارزاق دانشجویی را عامل مهمی بر افزایش رضایتمندی و رغبت تحصیل و حضور در دانشگاه و فعالیت های جانبی عنوان کرد.

رییس دانشگاه پیام نور استان اشاره کرد: در اکثر مراکز و واحدها مجوز راه اندازی مرکز رشد و در برخی مستقر و آغاز فعالیت نموده اند.

در ادامه جلسه نماینده اراک، کمیجان و میلاجرد ضمن اشاره به سوابق خود در دانشگاه پیام نور گفت: توفیقی است که از دانشگاه پیام نور استان مرکزی مجدد بازدید می کنم و چرا که ۲۱ سال قبل بنده رییس هیأت امنا پیام نور بوده و توفیق مشارکت در ساخت ساختمان اراک را داشته و مدرس پیام نور بوده ام و این سبب علاقه خاصی من به پیام نور است.

مقدسی با اشاره به نیاز تغییر در نگرش نظام آموزش عالی ادامه داد: تغییر نگارش در نظام آموزشی و نظام عالی کشور لازم است صورت گیرد. در نظام آموزشی و عالی علیرغم تلاشهایی که انجام شده ولی به جایگاهی که انتظار داریم فاصله دارد. دانشگاه نیازمند بازنگری در روشها، فرآیندها و رویکردها است.

ایشان تصریح کرد: مسئولان نظام عالی کشور و برنامه های آنها باید رویکرد را طوری تغییر دهند که تأثیر دانشگاه در توسعه کشور به عینه دیده شود. در کشورهای توسعه یافته دانشگاه محور توسعه هستند ولی در کشور ما دانشگاه نتوانسته نقش خود را ایفا کند. خیلی از مسایل و راهنمایی های کشورها از دل دانشگاه بیرون می آید در صورتی که نظام عالی ما نتوانسته جایگاه خودش را پیدا کند که امیدوارم وزیر پیش رو علوم مطالب گفته شده را در برنامه های خود داشته باشد.

وی افزود: دانشگاه نقش محوری در کشورها را دارد، چراجامعه ما این نقش محوری را قایل نیست؟ خود دانشگاه نخواسته این نقش را ایفا کند و اگر خواسته ، نتواسته نقش محوری را داشته باشد. انتظار می رود آموزش عالی محور توسعه کشور باشد و توسعه کشور با وجود اساتید از دانشگاه ها رقم خورده و شرکت های دانش بنیان نیز از دانشگاه ها نمو داشته باشد.

قبل از سخنان نماینده مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان مرکزی کسب ۵ عنوان برتر در مسابقات قرآنی دانشجویان دانشگاه پیام نور کشور توسط دانشجویان استان مرکزی را از آخرین دستاوردهای فرهنگی دانشگاه عنوان کرد.

زاهدی وضعیت فرهنگی چند سال اخیر دانشگاه پیام نور را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه پیام نور استان مرکزی در ۵ استان اول کشور در حوزه فرهنگی قرار می گیرد.

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ