حق پاربرجاست و خون شهید حقی جاودانه است…

.

نخستین سالگرد شهدای گمنام دانشگاه پیام نور البرز همزمان با سالروز شهادت امام سجاد (ع) در مرکز کرج با حضور جمعی از مسئولین دانشگاه، مسئولین سپاه البرز و بسیج دانشجویی، حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، اساتید،کارکنان و دانشجویان در تالار آیات الله طالقانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر جلالیان ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام سجاد (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم، با استناد به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی)اظهار داشت: زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست .
رئیس دانشگاه پیام نور استان البرز افزود: تنها چیزی که با گذشت زمان جاوید است؛حق بوده و خون شهید حقی جاودانه است.
جلالیان از شهدا به عنوان ولی نعمتان همیشگی این میهن اسلامی و ملت ایران یاد کرد و گفت: شهدای گمنام علاوه بر اینکه از جان خود در راه دفاع از آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی گذشتند از نام خود نیز گذشتند کما اینکه حفظ مقام شامخ شهدای معزز و خانوداه هایشان وظیفه همیشگی مردم و مسئولین قلمداد می شود.
وی ادامه داد: شهدا و خانواده های آنان نیازی به ما ندارند و این توفیقی است که در خدمت آنان باشیم و بدانیم شهید و شهادت نباید محو شود چون به برکت خون شهدا جمهوری اسلامی مقتدرانه حضور دارد.
حجت الاسلام دکتر فرید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیزدراین مراسم ضمن محکوم کردن یاوه گوییهای اخیر رییس جمهور آمریکا اظهار داشت: تنها کشوری که صلح جهانی را به خطر می اندازد آمریکاس.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه پیام نور البرز ادامه داد: تزلزل فکری دشمن به ایستادگی ما در برابر ظلم بستگی دارد.
وی همچنین در خصوص اتهام آمریکا نسبت به تروریست بودن سپاه اظهار گفت: کوتاه نیامدن سپاه پاسداران در برابر مستکبران و متجاوزان خود بزرگترین عامل این توهم پوچ است و تروریست واقعی آمریکاست که هواپیمای مسافربری ایران را مورد هدف قرار میدهد و همچنین به کشورهای مظلوم لشگرکشی میکند.
همچنین فرمانده سپاه امام‌حسن مجتبی (ع) استان البرزنیز در این مراسم با تاکید بر اینکه اراده مبتنی بر آموزه دینی رمز پیروزی دفاع مقدس است، عنوان کرد: آنچه که در جنگ برای جمهوری اسلامی تبیین شد ایجاد خودباوری، توکل و ایمان به اراده الهی است و این باور بود که در جنگ تحمیلی با اینکه تجهیزات کشور کمتر بود ولی پیروزی از آن ملت ایران می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) همواره به خودکفایی داخلی تکیه داشتند، بیان کرد: مهندسی تجهیزات نظامی در کشور سبب شد که امروز بعد از ۴۰ سال حکومت اسلامی مجهز به موشک‌های پیشرفته شود.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز با اشاره به عملیات معجزه آسا والفجر ۸ که در آکادمی‌های جهان هنوز جزئیات نظامی آن تدریس می‌شود، افزود: تجلی روح ایمان و شهادت در رزمندگان محور مقاومت به این نتیجه رسید که سوریه بعد از ۶ سال سقوط نکرده و روز به روز مردم و دولت این کشور با اقتدار می‌شوند و تمام این روحیه درس آموزی از "عاشورای حسینی" است.
وی ادامه داد: شهید حججی نماد استقبال زودهنگام از محرم است و این شهید غوغایی در ایران اسلامی بوجود آورد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ