بیست و یکمین جشنواره قران و عترت دانشجویان دانشگاه های پیام نور کشور در مشهد به کار خود پایان داد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور به میزبانی دانشگاه پیام نور خراسان رضوی برگزار شد.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دو وزارت‌خانه علوم و آموزش‌وپرورش در حوزه قرآن ارتباط تنگاتنگی دارد و تا به حال فعالیت‌های قرآنی خوبی را با همکاری یکدیگر انجام داده‌ایم که امید است گامی در جهت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه باشد.
حجت الاسلام دکتر محمدرضا حشمتی با بیان اینکه در سوره‌های مختلف به تدبر در آیات امر شده است، عنوان کرد: قرائت همراه با تدبر، ترتیل نامیده می‌شود و صاحبان خرد باید آیات را با تدبر تلاوت کنند.
دکتر کریم نجفی‌برزگر، معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی گفت:: ۵۰۰ مرکز قرآنی در دانشگاه های پیام نورسراسر کشور ایجاد شده است که در ترویج فرهنگ قرآنی موفق بوده‌اند و ظرفیت‌های ویژه‌ای برای آینده دارند.
وی افزود: دانشگاه پیام نور با بیش از ۶۰۰ هزار دانشجو در سطح کشور بزرگترین دانشگاه دولتی ایران است که فعالیت های فرهنگی خصوصا در زمینه قرانی از اهم ماموریت های این دانشگاه است.
دکتر نجفی افزود: در جهت تعمیق فرهنگ قرانی درس حفظ جز سی قران کریم در دانشگاه پیام نور بدون پرداخت شهریه و با تاثیر مثبت در معدل برگزار می شود.
وی با تشکر از زحمات دکتر داوریار رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی افزود: در دانشگاه پیام نور خراسان رضوی بیش از ۱۰۰ دانشجوی حافظ قران کریم مشغول به تحصیلند و بر اساس ارزیابی ها در دوره مدیریت جدید این استان، فعالیت های فرهنگی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.
نجفی افزود: برگزاری کنگره دانشجویان شهید مدافع حرم، همایش ملی عفاف و حجاب، همایش ملی نماز ولایت بخشی از اقدامات فرهنگی دانشگاه پیام نور و استان بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر جمشیدی راد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور نیز افزود: در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور، شورای عالی قرانی را تاسیس کردیم و به نظر می‌رسد با برنامه درون و برون سازمانی، حرف اول را در ترویج معارف قرآنی داشته باشیم. وی افزود: فعالیتهای قرآنی دانشجویان را با قوت حمایت می کنیم و معتقدیم سیره نبوی و قرآن بهترین راهنمای زندگی ماست.

محمدعلی داوریار، رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی و دبیر اجرایی این جشنواره بیان کرد: مفتخریم که امروز در کنار مضجع نورانی امام مهربانی ها و در سالی که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است میزبان نخبگان قرآنی دانشگاه پیام نور سراسر کشور باشیم.
وی در رابطه با برگزاری بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور گفت: بیش از ۷۶۱۳ نفر از مرحله مقدماتی تا کشوری در سه بخش شفاهی، کتبی و هنری با یکدیگر به رقابت پرداختند .
گفتنی است، در پایان مراسم اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر از نفرات برگزیده هر استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
یادآور می‌شود، در این مراسم حجت‌الاسلام دکتر محمد رضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکترسیدجواد حسینی، معاون سیاسی ـ امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، دکترکریم نجفی‌برزگر، معاون فرهنگی-دانشجویی دانشگاه پیام نور ، حجت‌الاسلام دکتر جمشیدی راد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور، مدیران فرهنگی استانی دانشگاه پیام نور و همچنین جمع دیگری از مسئولان کشوری و استانی حضور داشتند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ