بیست‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های پیام‌نور کشور برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمدعلی داوریار گفت: همزمان با انتخاب مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷، بیست‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های پیام‌نور کشور از ۲۳ مهرماه سال جاری و به میزبانی دانشگاه‌ پیام‌نور خراسان‌رضوی در مشهد برگزار شد.
وی افزود: در این دوره از مسابقات ۲۶۱ برگزیده مرحله استانی حضور یافتند که ۱۱۱ نفر در بخش آقایان و ۱۵۰ نفر در بخش بانوان دانشجو در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء، مداحی، مناجات، اذان، تواشیح، احکام و تفسیر با یکدیگر به رقابت پرداختند.
وی ادامه داد: این دانشجویان برگزیده از مجموع ۷۶۱۳ ثبت‌نام کننده است که در مراحل شهری و استانی شرکت کرده‌ بودند و به مرحله کشوری راه یافتند که در پایان ۹۱ نفر به عنوان برگزیده معرفی و در مسابقات قرآن دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور شرکت خواهند کرد.
رئیس دانشگاه‌ پیام‌نور خراسان‌رضوی با بیان اینکه بیستمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های پیام‌نور کشور به میزبانی قزوین برگزار شد، در رابطه تفاوت این دوره از مسابقات نسبت به دوره‌ قبل، تصریح کرد: حائزان رتبه‌های اول سال قبل امکان حضور در رقابت‌های امسال را ندارند تا انگیزه رقابت در سایر شرکت‌کنندگان افزایش یابد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ