نشست شناخت مواد مخدر و آسیب های اجتماعی اعتیاد در دانشگاه پیام نور اراک برگزارشد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور: با همکاری بسیج اساتید دانشگاه نشست شناخت مواد مخدر و آسیب های اجتماعی اعتیاد با حضور سرهنگ چگینی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی ویژه دانشجویان جدیدالورود به مناسبت بزرگداشت هفته نیروی انتظامی برگزار شد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اراک ضمن عرض سلام و خیر مقدم ویژه دانشجویان جدیدالورود،اساتید و مهمانان بزرگوار  و تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، دوران تحصیل را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: آینده شما دانشجویان بلکه آینده کشور عزیزمان به همین تلاش شما در برهه از زمان بستگی دارد و هر چقدر شما در این دوران اندوخته ای از علم ودانش کسب کنید در آینده شغلی و اجتماعی خود موفق تر خواهید بود.

بساکی از ورود دانشجویان به دانشگاه به عنوان فصلی نو در زندگی آنان یاد کرد وخطاب به دانشجویان گفت : این فصل یک فصل ویژه، بی بازگشت و بی نظیر برای شماست بنابراین چنین فصلی دیگر در زندگی شما اتفاق نخواهد افتاد، ،فصلی که با نشاط، با استعداد در یک شرایط مناسب علمی قرار گرفته باشید و اولین مرحله این است که ما زندگی، عمر جوانی و زمان خود را مدیریت کنیم.

سرهنگ چگینی اعتیاد به مواد مخدر را از مهمترین آسیب های اجتماعی کشور و استان برشمرد وگفت: مهمترین علت ابتلای افراد به اعتیاد، نداشتن آگاهی کافی در این زمینه است. با ارتقاء سطح آگاهی و آموزش در زمینه شناخت آسیب های مصرف مواد مخدر می توان به پیشگیری از ابتلا به آسیب های اجتماعی کمک نمود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان به بیان انگیزه های مختلف شیوع اعتیاد در جامعه پرداخت وافزود: فرآیند خودشناسی صحیح در جامعه با شناخت توانایی ها و استعدادهای افراد می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

وی از برگزاری همچین جلساتی در دانشگاهها جهت سطح آگاهی دانشجویان، مسئولان واساتید تاکید کرد و افزود: اگر فردی در جامعه ای دچار اعتیاد و این نوع آسیب ها شود دیگر قادر به فعالیت اجتماعی در جامعه نخواهد بود.

در ادامه مراسم  سروان سمیعی کارشناس شناخت مواد مخدر با معرفی انواع مخدرهای رایج بصورت اسلاید،جاذبه های اعتیاد آور این مواد را بسیار جدی و مضر دانست و گفت: مواد مخدر با تنوع های مختلف با شیوع قابل توجه و سهولت مصرف، به خطری جدی برای نسل جوان و شما دانشجویان تبدیل شده است. صنعتی بودن این مواد و اختلالات فکری و روحی ناشی از آن از دیگر عوارض و مضرات آنها میباشد.

بر پایه این گزارش،هدف از برگزاری این کارگاه ها و جلسات آشنایی مسئولین و دانشجویان با شکل و نوع مواد مخدر،نحوه استعمال و عوارض و آسیب آنها جهت آگاهی بیشتر و کمک در امر پیشگیری و برنامه های مبارزه با اعتیاد وارتقا سطح آگاهی و توانمند سازی در برابر مصرف مواد عنوان شد.

                                                            

 

 

 

 

 

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ