همایش بزرگ رهروان حضرت زینب با حضور مسئولان شهرستانی، اساتید و دانشجویان در دانشگاه پیام نور مرکز مشگین شهر برگزار شد.

.

دکتر سید صادقی رئیس دانشگاه پیام نور مشگین شهر حضور پرشور دانشویان در مراسم فرهنگی و اجتماعی را نشانه بینش و علاقه مندی آنها به مسائل ملی و مذهبی عنوان کرد و گفت: دانشگاه محیط علمی، آموزشی و فرهنگی است و این خصوصیات، ویژگی های مقدسی هستند که ما را درطی مسیر زندگی اسلامی یاری می کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز مشگین شهر دانشجویان را سفیران دانشگاه دانسته و افزود: همچنان که آموزش تعالیم مهم و حائز اهمیت است، نشر و انتقال این تعالیم در جامعه بخصوص در بین خانواده ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و دانشجویان به عنوان بک نیروی متخصص و پویا وظیفه ترویج و اشاعه علم و مسائل فرهنگی را عهده دار هستند.
حجت الاسلام باوقار امام جمعه شهرستان مشگین شهر نیز در سخنانی به تشریح شخصیت سیاسی و دینی حضرت زینب (س) پرداخت و خاطرنشان ساخت: شهامت، ایثار و فداکاری آن بانوی بزرگوار تا ابد الگو و اسوه بانوان ما خواهد بود و دانشجویات با تاسی از حیات طیبه آن صدیقه شریفه بی تردید سعادتمند خواهند بود.
مرثیه ثرایی وشعر خوانی از دیگر برنامه ها در این مراسم بود که به مناسبت دهه سوم محرم در دانشگاه پیام نور مرکز مشگین شهر برگزار شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ