مانور ایمنی و آتش نشانی در دانشگاه پیام نور بندرخمیر برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، به همت امورفرهنگی و همکاری اداره آتش نشانی یک دوره مانور آموزشی ایمنی و اطفای حریق با حضور دانشجویان، اساتید و کارمندان برگزار گردید.
احمد زاهری، رئیس دانشگاه پیام نور بندرخمیر ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از مامورین آتش نشانی، هدف از برگزاری این مانور را، آگاهی دادن و ایجاد توانمندسازی دانشجویان، کارکنان و اساتید در مقابله سریع با حوادث غیرمترقبه و همچنین ارتقا فرهنگ خودامدادی و امدادگری در جامعه بیان کرد و افزود: افزایش تعامل و هماهنگی بین ارگانهای امدادی و افراد حاضر در صحنه حادثه، استفاده از تجهیزات تخصصی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و ایجاد حس اعتماد به نفس در میان کارکنان و دانشجویان در هنگام حادثه از دیگر نتایج این مانور خواهد بود.
در ابتدای مانور مطالبی در خصوص مراحل احتراق، کلاس بندی و انواع آتش ها، خاموش کننده های متناسب با نوع آتش، تشریح انواع خاموش کننده و ساختمان و اجزای آنها و نحوه کارکردن با کپسول و اقدامات اولیه برای اطفای حریق آموزش داده شد و در ادامه عوامل محترم آتش نشانی با رعایت کلیه قوانین ایمنی در فضای باز به صورت آزمایشی با برپایی آتش، نحوه خاموش کردن و کنترل آن را بیان کردند. و در پایان آتش توسط کارکنان و دانشجویان خاموش شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ