علیرغم دولتی بودن دانشگاه پیام نور، کمترین هزینه را برای دولت داشته ایم

.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: علیرغم دولتی بودن دانشگاه پیام نور، کمترین هزینه را برای دولت داشته ایم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ددکتر عبدالرسول قرائتی که در مراسم آغاز به کار نمادین دانشگاه های شیراز سخن می گفت، با بیان اینکه دانشگاه پیام نور با هدف دسترسی به آموزش عالی باکیفیت درکشور ایجاد شده است،افزود: ارتقای کیفیت، ماموریت گرایی و کارآفرینی شعار اصلی دانشگاه پیام نور است که خوشبختانه دراین مسیر در طول دو سال اخیر گام های خوبی برداشته شده است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس خاطرنشان کرد:دانشگاه پیام نور افتخار می کند تمام استانداردهای آموزشی وزارت علوم را رعایت کرده و منابع درسی خود را از منابع معتبر علمی دنیا انتخاب نموده است که با برگزاری امتحانات متمرکز و استاندارد نیز موجب فارغ التحصیلی دانشجویان با کیفیت بالای علمی شده است.
دکتر قرائتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو سوم قبولی آزمون های تحصیلات تکمیلی،وکالت و آزمون های استخدامی از بین فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور هستند.
وی یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی، موفق به راه یابی به مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه های دولتی کشور شده اند.
رئیس دانشگاه پیام نور درباره شهریه دانشگاه پیام نور نیز اظهارداشت: در بین دانشگاه های شهریه بگیر، دانشگاه پیام نور کمترین شهریه را از دانشجو اخذ می کند. درعین حال مزایای پرداخت قسطی شهریه و همچنین استفاده از وام نیز برای آنان در همه مقاطع تحصیلی فراهم ساخته است.
دکتر قرائتی، دانشگاه پیام نور را یک دانشگاه انعطاف پذیر عنوان کرد و اظهارداشت: این دانشگاه شرایط مناسبی برای تحصیل دانشجو در کنار خانواده، برگزاری آزمون در محل سکونت دانشجو و همچنین امکان اشتغال همزمان با تحصیل را برای دانشجویان فراهم ساخته است.
وی همچنین یادآور شد: دانشگاه پیام نور در بین یک درصد دانشگاه های برتر دنیا قرار دارد که شعبه های این دانشگاه در ۶۸ کشور تاکنون راه اندازی شده است.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ