طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشگاه پیام نور بستری مناسب برای تعامل با نیروی انتظامی است

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، به مناسبت هفته نیروی انتظامی  سرپرست و جمعی از کارکنان دانشگاه پیام نور واحد تفرش با حضور در محل کار سرهنگ یوسف وند فرماندهی ناحیه انتظامی شهرستان تفرش، هفته نیروی انتظامی را به فرماندهی و پرسنل خدوم و زحمت کش نیروی انتظامی شهرستات تفرش تبریک گفتند.
سرپرست دانشگاه پیام نور واحد تفرش گفت: ما در شهرستان شاهد حضور فعال و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی هستیم.
مهرداد بیات بابلقانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث امنیت و نیروی انتظامی به ویژگی های مهمی که فرماندهی معظم کل قوا برای نیروی انتظامی بیان فرموده اند، افزود: ما اقتدار نیروی انتظامی را مرهون افکار بزرگ و عمیق حضرت امام (ره)، خون شهیدان و دلاورمردیهای رزمندگان و جانبازان انقلاب هستیم و همچنین این اقتدار را از رشادتها و ایثارگری رزمندگان بعد از ۸ سال دفاع مقدس می دانیم.
وی خاطرنشان کرد: اقتدار، عزت و رحمت و روحیۀ خدمت رسانی به مردم از دیگر صفاتی است که درپرسنل نیروی انتظامی نمود عینی دارد و نیروی انتظامی در کنار اینکه مأموریت های خود را با اقتدار انجام می دهد، در برخورد با مردم با مهربانی و عطوفت رفتار می کنند.
وی تصریح کرد: تعامل نیروی انتظامی با دانشگاه‌ها برای تبادل تجربه و علم در زمینه جدیدترین دانش‌ها در زمینه رفتارهای انسانی، به ارتقای سطح امنیت اجتماعی درجامعه منجر می‌شود.
سرپرست دانشگاه پیام نور واحد تفرش با بیان اینکه دانشگاه ها موتور فکری جامعه هستند، اظهار کرد: واحد دانشگاهی دانشگاه پیام نور واحد تفرش آمادگی دارند با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در زمینه فعالیت های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و با توجه به نیاز شهرستان همکاری های لازم را با نیروی انتظامی داشته باشد.
بیات خاطر نشان کرد: توسعه ظرفیت‌های مشارکت‌پذیر دو سازمان در راستای توسعه نظم و امنیت، همکاری در اجرای پروژه‌های علمی و تحقیقاتی در زمینه علوم انسانی با هدف پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی، تهیه و تدوین متون آموزشی در زمینه پیشگیری از رفتار‌های پر خطر، همکاری در امور فرهنگی و هنری، همکاری در زمینه پیشگیری از آسیب‌های مربوط به فضای مجازی و در راستای نیل به این اهداف در تمامی زمینه ها نهایت تلاش و کوشش خود را خواهد کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان تفرش نیز در این دیدار با قدردانی از تعامل سازنده و ارزشمند دانشگاه پیام نور واحد تفرش با نیروی انتظامی گفت: ناجا آمادگی دارد با حمایت از طرح های پژوهشی و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری بستر تعامل با دانشگاه را به حوزه‌های پژوهشی و تحقیقاتی گسترش داده و زمینه بهره‌برداری اعضای هیات علمی و دانشجویان را از حمایت‌های مالی و معنوی ناجا فراهم کند.
حمید رضا یوسف وند با اشاره به رابطه امنیت اجتماعی و مشارکت عمومی مردم، گفت: رابطه میان امنیت اجتماعی و مشارکت مردمی یک رابطه متقابل است و وجود مشارکت اجتماعی میان مردم و پلیس در امور امنیتی کارکردی پنهان و آشکار دارد که می توان از پیامدهایی همچون افزایش نظم و انضباط اجتماعی، افزایش میزان تعهد و اعتماد اجتماعی، قبول مسئولیت و انجام کارهای گروهی، افزایش امنیت و احساس امنیت، افزایش مقبولیت اجتماعی پلیس و برقراری روابط تعاملی میان پلیس و مردم نام برد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ