.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس نشست سیاسی به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور مرکز شازند در سالن آمفی تئاتر برگزار شد.  

سرهنگ فراهانی جانشین سازمان بسیج اساتید استان مرکزی و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در این نشست گفت: رزمندگان دوران دفاع مقدس با بصیرت و بدون چشم داشتی در یک فضای معنوی به دفاع از کشور پرداختند و تجسم آن دوران برای افرادی که بصورت میدانی شاهد ایثارگریهای رزمندگان  بودند موجب غرور و افتخار می باشد.

وی ضمن اشاره به موقعیت بسیار حساس کشور در منطقه و خاورمیانه و مسئله بیداری اسلامی اظهار داشت: بیداری کشورهای اسلامی مردم منطقه را به تحرک واداشته و امروز جنگ اصلی تهاجم فرهنگی است و ما باید دفاع از این جنگ را از خانه ها شروع کنیم.

فراهانی در ادامه ضمن تجلیل از دلاوریها و رشادتهای رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطراتی از این دلاوریها پرداخت.

در ادامه این نشست که سرپرست، اعضای علمی و کارکنان دانشگاه پیام نور مرکز شازند، نماینده دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان شازند و تنی چند از مسئولین این شهرستان نیز حضور داشتند عسگری از پرسنل سپاه ناحیه شازند به تشریح ماکت عملیاتهای دفاع مقدس که در نمایشگاه یاد یاران شبیه سازی شده بود پرداخت.

نشست انجمن علمی روانشناسی در دانشگاه پیام نور مرکز محلات

 

علیرضا دولتی استادومدرس دانشگاه گفت : دانشمندان عصب‌شناسی به‌تازگی مدار عصبی مورد نیاز برای شکل‌گیری حافظه در مغز انسان را شناسایی و یافته‌های جدید، مدل‌های استاندارد و پذیرفته‌شده درباره‌ی شکل‌گیری و تثبیت حافظه در مغز را به چالش می‌کشند.

علیرضا دولتی  افزود : نتیجه مطالعات اخیر درباره‌ی مدارهای عصبی که در شکل‌گیری و تثبیت حافظه نقش دارند، نشان می‌دهد که خاطرات انسان به‌طور هم‌زمان در هیپوکامپ و برای شکل‌گیری حافظه‌ی بلندمدت در کورتکس مغز ذخیره می‌شو‌د.

اکران فیلم ماجرای نیمروز در دانشگاه پیام نور مرکز محلات

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور: روز چهار شنبه ۰۵/۰۷/۹۶ به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم پخش فیلم ماجرای نیمروز در سالن همایشات از سوی فرهنگی برگزار شد.

"فیلم ماجرای نیمروز" دارنده چهار سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر به همت اداره امور فرهنگی در سالن همایشات دانشگاه پیام نور مرکز محلات به اکران درآمد.

ماجرای نیمروز فیلمی به کارگردانی محمدحسین مهدویان است که فیلمنامه‌اش توسط محمدحسین مهدویان و ابراهیم امینی نوشته شده و تهیه‌کنندگی آن بر عهده سید محمود رضوی و محصول سال ۱۳۹۵ است.

این فیلم در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره، سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران که بهزاد جعفری طادی برنده سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس شد.

این فیلم در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ در سینماهای ایران اکران که  موضوع این فیلم به ترورهای سازمان مجاهدین خلق ایران در سال ۱۳۶۰ و اتفاقات بعد از عزل ابوالحسن بنی صدر می‌پردازد.

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ