اولین کارگاه کارافرینی و تجاری سازی ایده در دانشگاه پیام نور استان کرمان برگزار شد

.

اولین کارگاه کارافرینی و تجاری سازی ایده در دانشگاه پیام نور استان کرمان برگزار شد و هم زمان به صورت ویدئو کنفرانس و سیستم lms (سیستم یادگیری مجازی ) ،همه مراکز استانی و علاقه مندان از آن استفاده  نمودند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، آقای دکتر خلیلی مبرهن،  معاون حوزه پژوهش و کارافرینی دانشگاه پیام نور استان کرمان گفت :کارافرینی یکی از مباحث مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی است و امروز سیاست دانشگاه پیام نور بر این است که دانشجویان کارآفرین تربیت شوند و همین سیاست کلان بوده که منجر به تشکیل هسته های کارفرینی در دانشگاه پیام نور شده است و بدین لحاظ دانشگاه پیام نور ، یک دانشگاه پیشرو در حوزه کارافرینی و اشتغال مولد بوده است .

آقای دکتر خلیلی مبرهن ادامه داد : معاونت پژوهشی سازمان از طریق دفتر ارتباط با صنعت و کارافرینی مراکز استانها، مصمم است،  یک سلسله مباحث در خصوص کارافرینی، بر اساس توانمندی های استانها مختلف اجرا نماید و نظر به توانمندی های استان کرمان و تیم حاضر در گروه ارتباط با صنعت مقرر شد اولین کارگاه مذکور در این استان ، برگزار گردد.

بر اساس این گزارش، آقای گرامی مسئول مرکز رشد و کارافرینی دانشگاه پیام نور استان کرمان  این کارگاه را به مدت ۴ ساعت ارائه نمودند .

آقای گرامی در این کارگاه ضمن آموزش شیوه های تجاری سازی یک ایده نو ، گفت :امروز با توجه به وضعیت اشتغال در کشور و محدود بودن استخدام دولتی ، باید فارغ التحصیلان دانشگاه به گونه ای توانمند تربیت شوند که بتوانند ایجاد اشتغال به صورت شرکت های نوپا داشته باشند و برای این منظور ایجاد فرهنگ کارافرینی در بین دانشجویان و اساتید یک ضرورت است و همین امر زیر بنای اصلی برگزاری کارگاههای خلاقیت ،ایده پردازی و کارفرینی است .

 

 

 

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ