لزوم حمایت از ایده های خلاقانه برای ارتقای فرهنگ نماز جماعت

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، رییس دانشگاه پیام نور استان تهران در نشستی که با حضور معاونان و مسوولان دانشگاه پیام نور استان تهران، روسا و ائمه جماعات مراکز و واحدها، مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری این دانشگاه و امام جمعه شهرستان دماوند، به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز دماوند برگزار شد، بر لزوم حمایت از ایده‌های خلاقانه فرهنگی برای ارتقای فرهنگ اقامه نماز و تقویت نماز جماعت در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران تأکید کرد.
دکتر علی جمشیدی در این نشست که با موضوع بررسی راه کارهای تاکید بر اقامه نماز جماعت در دانشگاه ها و رونق بخشی به این تجمع الهی و انسانی برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات ائمه جماعات، اظهار داشت: علیرغم اراده و همت مسوولان دانشگاه پیام نور استان تهران و عزم بر توجه ویژه به برگزاری شایسته نماز جماعت در دانشگاه، بایستی اذعان کرد که بی شک، نقش ائمه جماعات در این مهم و در پیشبرد فرهنگ نماز بسیار حائز اهمیت است.
رییس دانشگاه پیام نور استان تهران با اشاره به این موضوع که مقوله های فرهنگی و استدلال آن با نسل جوان، بیشتر از جذابیت های بصری فضاهای دینی، نیازمند مسلح شدن به دانش روز در حوزه های مربوط است، افزود: همان طور که در روایات ائمه اطهار- علیهم السلام- هم آمده است، عبادت در جوانی، زیباترین جلوه عبادت انسان در طول حیات است و امروز که جوانان این سرزمین امانات الهی در دست ما هستند و خانواده ها، کسب تخصص علمی آنان را به ما سپرده اند، باید به تقویت بعد معنوی آنان هم اهتمام ویژه داشته باشیم تا دانش آموختگان این دانشگاه، در آینده ای نزدیک که مسوولیت های اجتماعی را به عهده می گیرند، با دو بال علم و عمل، در مسیر الهی و خدمت به جامعه، آگاهانه و متعهدانه حرکت کنند.
وی بر لزوم توجه ویژه به اقامه نماز و نمازخانه تاکید کرد و گفت: از همه ایده ها و پیشنهادهای خلاقانه برای ارتقای فرهنگ برگزاری نماز جماعت در دانشگاه استقبال می کنیم.
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند نیز با حضور در این نشست طی سخنانی پیرامون توجه به فضاهای اختصاص داده شده به برگزاری نماز جماعت، اظهار کرد: رسیدگی به نمازخانه‌ها و زیباسازی آن در ادارات به‌ویژه دانشگاه‌ها با توجه به قرارگیری نسل جوان در آن، همواره مورد تأکید ستاد اقامه نماز شهرستان دماوند بوده است.
امام جمعه شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به امتیازات و برتری‌های دانشگاه پیام نور از نظر علمی و آموزشی افزود: دانشگاه پیام نور از نظر سطح علمی و پژوهشی هم خوشبختانه در جایگاه خوب و سطح بالایی قراردارد و سیستم آموزشی این دانشگاه طوری طراحی شده است که خروجی آن دانشجویانی از نظر بنیه علمی بسیار قوی هستندو این جای خرسندی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمود نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان تهران نیز بیان داشت: حمایت از ایده‌های خلاقانه دانشجویان علاقه‌مند به فعالیتهای فرهنگی و سوق دادن فعالیت‌ها به سمت نماز جماعت گامی مهم در پربارتر و پرشور شدن نماز جماعت روزانه در دانشگاه است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان تهران با تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند در فعالیت های فرهنگی در آستانه سال تحصیلی، از رؤسای واحدها و مراکز و ائمه جماعات خواست، در سال تحصیلی جدید نیز جلسات ستاد اقامه نماز در دانشگاه ها به منظور برگزاری نماز جماعت به نحو احسن و رسیدگی به این امر، هر دو ماه یک بار تشکیل شود.
در ادامه این نشست، رؤسا و ائمه جماعات مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان تهران به بیان نظرها و دیدگاه‌های خود در خصوص فعالیت‌های فرهنگی و برگزاری هرچه بهتر نماز جماعت در دانشگاه پرداختند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ