تقویت بنیه های دینی و فرهنگی اساتید در اولویت است

.

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولان دانشگاه و اساتید افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی، رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در این مراسم با عنوان اینکه تقویت بنیه های دینی و فرهنگی اساتید از اولویت های دانشگاه است، هدف از اجرای این طرح را هم اندیشی اساتید در موضوعات مختلف و بهره مندی از نظرات و دیدگاه های آنها دانست .
دکتر معصومی با عنوان اینکه تربیت نسل جوان به عهده اساتید است، افزود: نتایج این جلسات باید تبادل افکار و هم اندیشی در راستای حل مشکلات دانشگاه و جامعه باشد و امیدوارم در آستانه سال تحصیلی جدید بتوانیم قدمی را در این زمینه برداشته باشیم.
وی با اشاره به فرمایش رهبری معظم انقلاب درباره انقلابی ماندن دانشگاهها گفت: یکی از راهکارهای انقلابی ماندن دانشگاهها برگزاری همین جلسات هم اندیشی با موضوعات مرتبط با انقلاب است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی اذعان داشت: اساتید دانشگاه به عنوان سنگربانان علم و دانش کشور محسوب می شوند و از اطلاعات خوبی برخوردار هستند بی شک نتیجه این هم اندیشی ها تبادل افکار و گفتگوی صمیمانه اساتید در ارتقای سطح علمی دانشگاه ما تاثیر مثبتی خواهد داشت.
دکتر حسین عباسی دبیر هم اندیشی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دفتر هم اندیشی گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته از سوی مرکز هم اندیشی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها دفتر هم اندیشی دانشگاه پیام نور استان موفق به کسب رتبه اول استانی در بین دانشگاههای استان شده است.
در ادامه برنامه حجت الاسلام والمسلمین خدیوی ، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان خاطر نشان کرد: نگاه آرمانی ، نگاه حداکثری به موضوعات است و الا آرمان گرا نیستیم. زمانی می شود آرمانگرایانه نگاه کرد که با عینک حداکثری نگاه کنیم . نگاه ما به جریان غدیر ، نگاه حداکثری و آرمان گرایانه است. غدیر یک شروعی است یک مبدای است برای یک حکومت جهانی بر اساس همین مبدا و اساس. غدیر هم به گذشته ما مربوط است هم به آینده ماو هم به حال ما غدیر مسیر حرکت ما را مشخص می کند.
وی با عنوان اینکه نگاه به مسئله علم در اندیشه انقلاب ، نگاه حداکثری است ، گفت: طبق فرمایشات امام خمینی (ره)، دانشگاه مبدا همه تحولات کشور است. دانشگاه مرکز انسان سازی است و اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه اصلاح می شود این نگاه همان نگاه حداکثری است. مهمترین عنصر در در نهاد علم، عنصر استاد است .
وی تصریح کرد: نگاه ما به جلسات هم اندیشی همین نگاه حداکثری است و طی این جلسات بسیاری از سوالها و نکته ها و گره های فکری با هم اندیشی استادان حل می شود.
در ادامه برنامه حجت الاسلام و المسلمین قشلاقی معاون دفتر نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان گفت: امسال چهار دوره طرح ضیافت با موضوعات اندیشه سیاسی ۳ و ۴ و معرفت شناسی سطح ۴ و تعلیم و تربیت سطح ۳ برای اساتید برگزار خواهد شد.
وی افزود: در کنار برنامه های آموزشی برنامه های فرهنگی برای دوره ها در نظر گرفته شده است که برخی از آنها می توان به ؛ «برگزاری جلسات هم اندیشی با موضوعات مرتبط و به روز»، «برگزاری مراسم عبادی نماز جماعت و قرائت صفحه ای از قرآن کریم»، «برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه خانواده های اساتید»، « برگزاری جلسه های دیدار با علما و خانواده شهدا و ایثارگران» ، « برگزاری مراسم ورزشی تنیس و تیر اندازی و دارت و…»، اشاره کرد .

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ