نشست هم اندیشی شورای کارآفرینی با مدیران مراکز علمی و صنعتی استان

.

اولین جلسه شورای کارآفرینی و ارتباط با صنعت و توسعه آن با حضورجمعی از دانشگاهیان،صنعت گران کار آفرین و مسئولین شهرکهای صنعتی استان در دانشگاه پیام نور البرز برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، با هدف همکاری، حمایت و تجاری سازی طرح های دانشگاهی و ارتباط متقابل صنعت و دانشگاه اولین جلسه کارگروه ایجاد فرهنگ کارآفرینی و توسعه آن در محل دانشگاه پیام نور استان البرز برگزار شد.
دکتر اسحاق جلالیان رئیس دانشگاه و رئیس کارگروه شورای کار آفرینی با ابراز امیدواری از ارتباط دانشگاه با صنعت ونیاز صنعت به علم و فناوری های نوین گفت :صنعت کشور نیازمند به روز آمد کردن فناوری های نوین است و در این زمینه دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری می توانند تاثیر به سزایی در رشد صنعت کشور داشته باشند.
رییس کارگروه شورای کار آفرینی دانشگاه پیام نور البرز در ادامه با اشاره به طرح ها و ایده ها در زمینه فناوری و تجاری سازی در مراکز آموزش عالی افزود: طرح ها و ایده های زیادی جهت تجاری سازی مطرح می شود ، ولی طرح ها می باید هم توجیه تجاری سازی داشته باشند و بر اساس مطالعات نیاز سنجی که از طرف صنعت صورت می گیرید انجام شود.
وی در ادامه اظهار داشت : دانشگاهها در طول حیات خود دوره های مختلفی را پشت سر گذاشتند و در حال حاضر دانشگاههای ما در جهت نسل دانشگاه های کارآفرین می بایست گام بردارند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان و دبیر کل برگزاری هفته پژوهش استان البرز گفت : با استعداد هایی که در بین دانشجویان و جوانان ما وجود دارد؛ دانشگاهها باید به سمت و سوی دانشگاههای کار آفرین بروند وبا این پتانسیل عظیمی که در اختیار دارند می توانند در راستای حل مشکلات جامعه و صنعت قدم بردارند .
وی اظهار داشت : مسولین ارشد دانشگاه پیام نور کشور نیز با پیاده سازی برنامه های متعدد مراکز استانی را به سمت کارآفرینی،افزایش کیفیت و ماموریت گرایی هدایت می نمایند.
رئیس کارگروه شورای کارآفرینی در خاتمه گفت : با توجه به اینکه دردانشگاه پیام نور البرز پتانسیل بالایی در این زمینه وجود دارد مثل دانشجویان ، اساتید ، کارگاهها و آزمایشگاههای پیشرفته و با قابلیت زیادی که در مراکز صنعتی البرز وجود دارد اولویت اول ما ارتباط با این شرکتهای صنعتی می باشد .
در این نشست مدیران مراکز تحقیقاتی و صنعتی استان به اظهار دیدگاه ها، موانع و چالش های فرا روی ارتباط صنعت و دانشگاه پرداختند و راهکارهای عملیاتی را جهت برگزاری کارگاه های مشترک در حوزه کارآفرینی با مرکزیت دانشگاه پیام نور بیان داشتند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ