بیش از هشتاد مقاله به دبیر خانه همایش جلوه های فرهنگ عاشورا در دفاع مقدس ارسال شده است

.

 دبیر همایش جلوه های فرهنگ عاشورایی دردفاع مقدس گفت: تا کنون بیش ازهشتاد مقاله به همایش جلوه های فرهنگ عاشورا در دفاع مقدس ارسال شده است و پژوهشگران می توانند تا ۳۰ بهمن ماه مقالات خود را ارسال نمایند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، رییس دنشگاه پیام نور بوشهر گفت: علی رغم اینکه مدت زمان کمی جهت ارائه مقالات هم وجود داشت تاکنون بیش ازهشتاد مقاله به دبیرخانه همایش رسیده است.
دکتر محمدرضا بحرانی افزود: به دلیل استقبالی که از طرف محققین و پژوهشگران از این همایش شده است مدت زمان ارسال مقالات تا ۳۰ بهمن ماه تمدید شد و علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت همایش به آدرسAshura-conf.ir مقالات خودرا ارسال نمایند.
وی افزود:فراخوان مقالات این همایش در یازده محور بوده است که عبارتند از تجلی رخدادهای عاشورا دردفاع مقدس،تاثیر نماز ظهر عاشورا برمعنویت دفاع مقدس، نقش شور و شعور حسینی بر معنویت دفاع مقدس ، تجلی ادبیات عاشورایی در فرهنگنامه دفاع مقدس، ولایت پذیری اصحاب امام حسین و نقش آن در ولایت پذیری رزمندگان اسلام، بررسی خلاقیت ها و ابتکارات درکربلا و دفاع مقدس،نقش بانوان در دفاع مقدس و مقایسه ان با زنان عاشورایی،نقش فرهنگ عاشورا در یکپارچه سازی ملت حماسه ساز ایران،وجوه مشترک دشمنان اسلام در واقعه عاشورا و جنگ تحمیلی،نقش دفاع مقدس در تداوم انقلاب اسلامی و مقایسه ان با قیام امام حسین(ع)،پیام های مشترک عاشورا و دفاع مقدس.
وی همچنین در خصوص اهداف این همایش تشریح کرد: یکی از رسالت های دانشگاه تولید محتوای علمی در ارزش های مقدسی است که ما به انها اعتقاد داریم و در این میان وجوه مشترک قیام عاشورا و دفاع مقدس می تواند زمینه مناسبی جهت تحقیق و پژوهش باشد .
دکتر محمد رضا بحرانی افزود: یادآوری وجوه مشترک قیام عاشورا و دفاع مقدس و تبیین جنبه های علمی این وجوه مشترک و ثبت آن به عنوان یک کتاب کار ارزشمندی است .
وی ادامه داد: امیدواریم این همایش بتواند علاوه بر تولید محتوای علمی شور و اشتیاقی در زمینه فرهنگ عاشورایی نیز ایجاد کند؛ زیرا این فرهنگ امروز یکی از نیاز های جامعه ماست و می تواند در حل معظلات اجتماعی به ما کمک کند.
دکتر بحرانی افزود: امیدواریم این همایش بتواند علاوه بر تولید محتوای علمی شور و اشتیاقی در زمینه فرهنگ عاشورایی نیز ایجاد کند؛ زیرا این فرهنگ امروز یکی از نیاز های جامعه ماست و می تواند در حل معظلات اجتماعی به ما کمک کند.
همایش جلوه های فرهنگ عاشورایی دردفاع مقدس با همکاری دانشگاه پیام نور استان بوشهر و منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس در نهم اسفندماه در عسلویه برگزار خواهد شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ