جشن انقلاب در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، اسکندر مرادی رئیس دانشگاه پیام نور کردستان در این مراسم، ضمن گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی اظهار داشت: دهه فجر بهترین زمان برای آشنایی جوانان و دانشگاهیان نسل جدید با دستاوردهای انقلاب است.

اسکندر مرادی گفت: دهه فجر بهترین فرصت برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی است و این ایام یادآور اتحاد و همبستگی اقوام و مذاهب اسلامی در کشور است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان کردستان تاکید نمود: دانشگاهیان نقش بی‌بدیلی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و اکنون نیز از انقلاب و دستاوردهای آن حراست می‌کنند.

وی خواستار بهره‌ گیری از ظرفیت دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش عالی برای تبیین دستاوردهای انقلاب شد. و خاطر نشان کرد: امروز نیز باید دانشگاهیان در حفظ دستاوردهای نظام مقدس اسلامی پیشرو باشند و دانشگاه پیام نور نیز بنا بر رسالت‌های محوله در این راستا گام برمی‌دارد.

مرادی به نقش ویژه اساتید و نخبگان دانشگاهی در عرصه فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: خودکفایی خانواده ها و توسعه اقتصاد ملی در گرو فرهنگ سازی و ارائه شیوه های کارآمد در حوزه اقتصاد مقاومتی بوده و در این عرصه نیز دانشگاهیان نقش کلیدی را برعهده دارند لذا امید است دانشگاه پیام نور و سایر مراکز آموزش عالی در استان تمام توان خویش را در این عرصه به کار گیرند.

وی خاطر نشان کرد: بدون شک با فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی و همدلی و انسجام گسترده بین مردم و مسئولان می توان در برابر توطئه ها و تحریم های گسترده دشمنان نیز سربلند بیرون آمد.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان نیز در این همایش ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار داشت: برگزاری این محافل سکوی پرش و نقطه عطفی برای ایجاد انگیزه در پشتیبانی از نظام و رسیدن به آرمانهای انقلاب است.

حجت الاسلام علی رضا بابا شاهی ضمن اشاره به فرمایشات امام راحل(رحمت الله علیه)، افزود: انقلاب اسلامی روح جهان بی روح است، انقلاب ما انفجار نور بود چرا که ظلمت و تاریکی طاغوتیان با ورود نور و روشنایی انقلاب اسلامی از بین رفت.

وی با اشاره به دستاوردهای عظیم نظام مقدس اسلامی در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی، گفت: ولایت مداری و پیوند دین با سیاست از معیارهای انقلاب اسلامی ایران است.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ