به مناسبت گرامیداشت آغاز دهه فجرگفتمان دانشگاهی بحران هویت زن در دانشگاه پیام نور مرکز اراک برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور : نظری، استاد حوزه و کارشناس جلسه در ابتدا ضمن عرض تبریک آغاز دهه مبارک فجر و سالگرد سی و هشتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: درباره حل مشکل بحران هویت زنان با تکیه بر علومی چون روانشناسی، جامعه شناسی و … می توان به راهکارهای متعدد رسید.

وی با اشاره به عقلانیت و آزادی به عنوان مصداق کرامت و حقوق انسان، افزود: اسلام تکویناً تکالیف متفاوتی را برای هر یک از زن و مرد تعیین نموده است.

نظری ایجاد آرامش روحی روانی از طریق مهر و محبت و عاطفه را، مبنای نقش مدیریت تربیتی و انسان سازی زن از دیدگاه اسلام برشمرد و گفت: متأسفانه آنچه که هویت زن امروز را مورد تهدید قرار داده، نگاه های افراط و تفریطی است که در مورد حضور اجتماعی و خانوادگی زنان مطرح می شود.

وی گفت : بحران در مورد یک موضوع زمانی مطرح می­شود که از تعادل خود خارج و با توجه به پیشرفت های امروزه و تغییرات سبک زندگی ها متاسفانه هویت واقعی زنان دستخوش تغییرات جدی شده و در مواردی تبدیل به بحران شده است.

نظری مطرح کرد: لازمه این بحران تبیین هویت واقعی یک زن است و تعریف صحیح از یک زن کامل و بانوی واقعی است.

وی با تبیین الگوی زن مسلمان در شخصیتهایی، همچون حضرت فاطمه(س) و حضرت خدیجه کبری(س)، تنها راه برون رفت از این افراط و تفریط ها را بازگشت به آموزه های الهی و دینی که اعتدال را در نقش فردی، اجتماعی و خانوادگی توصیه می­کنند، عنوان کرد.

نظری در سخنانی الگوی دین مبین اسلام در خصوص جایگاه و شأن هویتی بانوان در اجتماع و خانواده را متضمن رشد و کمال زن از یک سوء و از سوی دیگر حفظ کرامت انسانی دانست و افزود: شخصیت والای دختر پیامبر اکرم (س) از هر جهت الگوی تمام و کمال زن در تمامی اعصار و دوران هاست.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ