بزرگداشت اولین شهید مدافع حرم استان در دانشگاه پیام نور شبانکاره

.

 همایش تجلیل از شهیدان مدافع حرم باحضور خانواده اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر در دانشگاه پیام نور شبانکاره برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، همایش تجلیل از شهیدان مدافع حرم با حضور خانواده اولین شهید مدافع حرم استان ،شهید احمدی جوان، به میزبانی دانشگاه پیامنور واحد شبانکاره بو با حضور مسئولین این شهر برگزار شد.
در این همایش امام جمعه شبانکاره گفت:امام خمینی (ره) در قیام بر ضد طاغوت زمان پیشگام بود و برحسب آموزه های دینی دست به قیام زد چون که درمکتب اهل بیت سیرکرده بود. آنهایی که درپشت سرامام ایستادند و دراین راه قدعلم کردند؛ کسانی هستند که همراه با انقلاب به تکلیف خودشان عمل کردند و تکلیف ما حفظ اعتقاد و حفظ ثغور کشور است و انقلاب اسلامی دستمایه اش اینهاست.
حجت الاسلام حمادی با تاکید براین نکته که کسانی که جان خودرا به خطر انداختن خودشان سرمایه بودند و سرمایه این کشور را حفظ کردند افزود: این جلسات حداقل تقدیری است که برای شهدای حرم انجام می شود زیرا دستاوردهای خون شهدا آسایش و پیشرفت های امروز کشور درهمه زمینه هاست.
وی افزود: امروز پیشرفتهای زیادی در مباحث علمی داشتیم وانقلاب امروز خدمات فراوانی به کشور کرده است که در دوره پهلوی شاهد آن نبودیم . بسیاری از مردم درآن دوران به فقر به سر می بردند و برای کار و درآمد مجبور به مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس بودند.
امام جمعه شبانکاره ادامه داد:در کشور ما ذخایر و ثروت های فراوانی وجود دارد اما مهمترین ذخیره کشور ما ذخایر انسانی است و اگر این استقامتها و رشادتها نبود ما امروز نمی توانستیم جایگاه امروز را داشته باشیم وباید قدردان زحمات آنها باشیم.
حجت الاسلام حمادی گفت:امروز باید در مقابل زیاده خواهیهای استکبار بایستیم و صبر وشهات را از شهدا و ایثارگران بیاموزیم. امروز استکبار با جنگ نرم درصدد منحرف کردن جوانان است و ما لازم است حواسمان جمع باشد
بخشدار گناوه نیز گفت: اگر ایثار و شهادت شهدا و ایثارگران و گذشت خانواده های ایشان نبود شاید امروز ما اقتدار امروز را نداشتیم که نمونه آخرآن همین شهدای آتش نشان بودند.
مسلم سلیمانی ادامه داد:شهادت طلبی و آزادیخواهی یکی از ویژگی های مردم این مرزو بوم است و موجب تدواوم انقلاب بوده است و امید است این فرهنگ دربین نسل های آینده نیز حفظ شود.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ