آمادگی دانشگاه پیام نور در تأمین نیروی متخصص صنایع غرب استان

.

دکتر قائدی سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان به همراه اعضای هیأت علمی دانشگاه از اداره بنادر و دریانوردی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر عبدالکریم قائدی سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان به همراه اعضای هیأت علمی دانشگاه در بازدید از اداره بنادر و دریانوردی استان گفت: دانشگاه پیام نور تأمین کننده نیروهای انسانی متخصص و متعهد می باشد، این دانشگاه می تواند با طرح های پژوهشی و مطالعات تحقیقاتی در راستای تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه کمک شایانی کند.
وی اظهار داشت: با استفاده از توان اعضای هیأت علمی و اجرای پروژه های مشترک علمی، تحقیقاتی می توان در رفع مشکلات صنایع استان همکاری کرد.
دکتر قائدی افزود: اعضای هیأت علمی و اساتید باید به فضای کار صنعتی و تجاری غرب استان شناخت بیشتری داشته و با ایجاد شرکت های دانش بنیان در ارتقاء فناوری سهم خود را ایفا نماید.
سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به حفظ ارتباط دانشگاه و ادارات بنادر و کشتیرانی افزود: سعی می کنیم دانشجویان دانشگاه پیام نور همراه با استادان به انجام پایان نامه و تحقیقات با حوزه های مختلف کاری در بنادر به کسب تجربه بپردازند.
دکتر قائدی اظهار داشت: فرصت مناسبی در همکاری مشترک در حوزه های علمی و پژوهشی بین دانشگاه پیام نور و اداره بنادر و دریانوردی فراهم شده است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور دارای اعضائ هیأت علمی با تجربه و متخصص می باشد، افزود: وجود اعضای هیأت علمی پتانسیل و فرصتی مناسب در جهت انجام فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی است و اعضای هیأت علمی می توانند علاوه بر مشاوره و همکاری دانشجویان بر توسعه تعاملات نیروهای متخصص و متعهد صنایع را نیز تأمین کند.
دکتر قائدی استفاده متقابل از کتابخانه ها ،در انجام بازدید های علمی و برگزاری همایش های علمی و تحقیقاتی نیز تأکید کرد.
سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان افزود: با تشکیل کمیته های مشترک از صنعت و دانشگاه می توان با طرح های تحقیقاتی در جهت رفع مشکلات بخش صنعت و معدن همکاری کرد.
در ادامه معاون توسعه و منابع انسانی اداره بنادر و دریا نوردی اظهار داشت: دغدغه ما تأمین نیروی انسانی متخصص در استان می باشد و دانشگاه پیام نور می تواند در این زمینه به ما کمک شایانی کند.
مهندس محمد حسینی گفت: در آینده ظرفنیت نیروی انسانی متخصص به ۲۰ درصد کاهش می یابد و این ایراد بزرگی است که با کمبود نیروهای متخصص روبرو می شویم وی افزود از دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی انتظار داریم در جهت تأمین نیروی انسانی متخصص و متعهد و رفع این دغدغه بزرگ ما را یاری نماید.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ