دوازدهمین نشست هم اندیشی روسای دانشگاه و بسیج دانشجویی البرز

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر بهروز میرزا رئیس قرارگاه هماهنگی و پشتیبانی راهیان نور دانشجویی استان البرز اظهار داشت: همه دانشگاه های استان، با توجه به اهمیتی که این سفر دارد مشارکت جدی دانشجویان را برنامه ریزی کنند واولویت با دانشجویان داوطلبی است که سفر اولی هستند.
وی افزود: اردوی راهیان نور به عنوان یکی از موثر ترین برنامه های فرهنگی در جهت آشنایی دانشجویان و مردم با فرهنگ مقاومت ،ایثار و پایمردی همه عزیزانی که در طول هشت سال دفاع مقدس از مرز بوم این کشور حفاظت کردند ؛اثر بخش خواهد بود.
ملکی افزود: بی شک وظیفه داریم از خود گذشتگیها،ایثار و هرآنچه شهدای عزیز از خود به یادگار گذاشته اند را به نسل آینده انتقال دهیم.
در ادامه حجت الاسلام دکتر فرید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های پیام نور استان البرز بر اهمیت بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص اردوی راهیان نور اشاره کرد و تاکید کرد:اثر گذاری این برنامه عظیم فرهنگی در دانشجویان بالاست و مهندسی محتوایی راهیان نور توسط داشگاهیان امری ضروریست.
حجت الاسلام فرید ادامه داد:مسئولین نیز باید در این اردوها همراه با دانشجویان حضور داشته باشند .
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری افزود:نیازهای فرهنگی دانشگاهها با بهره گیری از توانمندی دانشجویان مرتفع خواهد شد.
دکتر حسین عسکری مسئول بسیج دانشجویی البرز نیز به اهمیت سفر راهیان نور برای دانشجویان اشاره و اظهار کرد: راهیان نور به جهت اینکه یک سفر معنوی و قدسی است، می تواند دانشجویان را با حماسه های ماندگار فرزندان شجاع این آب و خاک پرافتخار آشنا کند.

وی با بیان اینکه اعزام دانشجویان به این سفر معنوی، نتایج فراوان و قابل توجهی را در پی دارد، گفت: از جمله نتایج سفر زیارتی راهیان نور این است که انگیزه هایی معنوی را برای تلاش در عرصه های رشد و پیشرفت علمی کشور ایجاد می کند و از طرفی هزینه های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها را بسیار پایین می آورد. بر همین مبنا، تاکید بر اعزام دانشجویان سفر اولی به این سفر معنوی است.

گفتنی است جزئیات این سفر معنوی روز شنبه هفته آینده در جلسه ای که در بسیج دانشجویی استان البرز برگزار می گردد،مشخص خواهد شد ولی آنچه که مورد اذعان حضار بود اعزام دانشجویان البرزی در چهار بازه زمانی انجام خواهد گرفت که سه بازه زمانی به دانشجویان خواهر اختصاص دارد و یک بازه مختص به دانشجویان برادر است. این اردوها از ۸ اسفند شروع و ۲۷ اسفند به پایان می رسد.
همچنین با توجه به وضعیت ایمنی و حضور حداکثری خواهران براساس نسبت جمعیتی دانشگاه ها، اعزام ها با قطار انجام می گیرد مگر در موارد خاص که از اتوبوس های ایمن و راهوار استفاده خواهد شد.
دوازدهمین نشست هم اندیشی روسای دانشگاه و بسیج دانشجویی استان البرز با محوریت اعزام دانشجویان به اردوی راهیان نور با حضور روسای دانشگاه های استان البرز، مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای البرز، معاون اجرایی سپاه امام حسن مجتبی (ع) و معاونین فرهنگی برخی از دانشگاه های استان به میزبانی دانشگاه پیام نور استان البرز در مرکزکرج برگزار شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ