همایش ملی مدیریت استراتژیک و اقتصاد مقاومتی در البرز به کار خود پایان داد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، همایش ملی نقش مدیریت استراتژیک و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری در اقتصاد مقاومتی توسط دانشگاه پیام نور استان البزر برگزار شد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان البرز در مراسم افتتاحیه این همایش اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در طی چهار سال گذشته به عنوان شاه‌بیت کلام رهبری در اکثر دیدارهای ایشان با مسوولان نظام و اقشار مختلف مردم مورد تاکید قرار گرفته و به عنوان راهکار نجات اقتصاد کشور از سوی ایشان تبیین شده است .
اسحاق جلالیان همچنین ویژگیهای اقتصاد مقاومتی را اینگونه مطرح کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی درون زا،برون نگر،عدالت پایه،مردم محور و دانش بنیان است که نسبت به تهدیدها،تغییرات و مخاطرات وسیع مقاوم بوده و نه تنها از جریانهای ناخواسته و منفی کمترین اثرا را میپذیرد ؛بلکه میتواند به جریان سازی مثبت و مطابق با منافع ملی اثر بگذارد.
جلالیان در ادامه سخنان خود برگزاری این همایش را در دانشگاه پیام نور استان البرز هدفی مهم در راستای تحقق شعار سال عنوان کرد و افزود :دانشگاه پیام نور استان البرز نیز با برگزاری "همایش ملی نقش مدیریت استراتژیک و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری در اقتصاد مقاومتی" قصد دارد با تبادل اطلاعات یافته های تحقیقاتی جدید پژوهشگران دانشگاه،با معرفی برترینها و معرفی آنها به حوزه های اجرایی و عملیاتی استان البرز و حتی کشور،به وظیفه خود در تحقق اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشاند.
گفتنی است مراسم اختتامیه همایش نیز با سخنرانی دکتر کولیوند نماینده مردم شریف مردم کرج،اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی همراه بود.
محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درگفت وگو با روابط عمومی دانشگاه پیام نور البرز، اظهار کرد: تکیه براقتصاد داخلی مبنای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
وی با تقدیر از دانشگاه پیام نور البرز به سبب برگزاری این همایش، ادامه داد: بدون شک اگر مشکلات و نارسایی های موجود درمسیر تولید داخلی رفع شود شاهد تحقق شعار اقصاد مقاومتی خواهیم بود.

همچنین دکتر محرمی مدیر پژوهش و کارآفرینی دانشگاه پیام نور استان البرز و عضو اصلی شورای راهبری همایش اعلام کرد: دانشگاه می‌تواند در قالب طرح‌های پژوهشی،الگوی علمی و بومی برآمده جهت پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی را در سطح دانشگاه خود ودرسطح کشور پیش‌بینی کند.
عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تاکید کرد:دانشگاه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سطح مدیران، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان، همایش و سخنرانی‌های علمی و سفارش پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی در شناساندن راهکارهای اقتصاد مقاومتی میتواند اقدامات مهمی را انجام دهد.

محمدی ادامه داد: دو کارگاه با موضوع "آشنایی با روشهای فعالیت موفق در بورس" و "کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی" از برنامه ای جانبی هماش با ارائه گواهی معتبر برگزار شد.
عضو شورای راهبری و کمیته علمی افزود: در مجموع تعداد ۱۲۰ مقاله از شرکت کنندگان پذیرش شد و ۲۵۰ نفر نیز جهت شرکت در این همایش ثبت نام کردند و شایان ذکر است کلیه گواهی های صادره از این همایش دارای امتیاز علمی و پژوهشی و مورد قبول وزارت علوم،تحقیقات و فناوری می باشد.
وی نفرات برتر این همایش را اینگونه اعلام کرد: ۱-دکتر اشرف رحیمیان۲-منیژه مقصودی ۳- مریم حسن پور لسکوکلایه

گفتنی است این همایش با تقدیر و اهداء جوایز نفیس به ا ارائه کنندگان مقالات برتر و همچنین تقدیر از دست اندرکاران همایش به کار خود پایان داد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ