آمادگی برای ایجاد قطب مطالعات انرژی های نو و تجدید پذیر در دانشگاه پیام نور شیراز وجود دارد

.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور واعضای هیئت رئیسه دانشگاه در نشست صمیمانه با استاندار فارس به بحث وتبادل نظر پرداختند.
دراین دیداررئیس دانشگاه پیام نور کشور به برخی از ویژگی های خاص دانشگاه پیام نور و موفقیت های آن پرداخت و اظهارداشت: دانشگاه پیام نور دانشگاهی مردمی است که برای اقشار محروم و براساس عدالت آموزشی در سراسر کشور شکل گرفته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، دکتر رستمی ابوسعیدی ، تعداد اعضای هئیت علمی این دانشگاه را ۴هزارنفر عنوان کرد و یادآور شد: ۷۰۰هزار دانشجو دراین دانشگاه در بیش از ۵۰۰مرکز وواحد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.
وی همچنین به دارا بودن دانشجو در ۶۴ کشور ،برگزاری امتحانات الکترونیکی، آموزش مجازی و همکاری های بین المللی از جمله در مساله محیط زیست، کشاورزی واقتصادی با دانشگاه های کانادا،فرانسه و… نیز اشاره کرد.
رئیس دانشگاه پیام نوراز آمادگی دانشگاه پیام نور در جهت راه اندازی قطب مطالعات انرژی های نو و تجدید پذیر و انرژی خورشیدی در شیراز با کمک هیئت دولت خبر داد و یادآور شد: در زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان وایجاد مراکز نوآوری و فن آوری تلاشهای خوبی در سطح استان فارس صورت گرفته است.
استاندار فارس: دانشگاه پیام نور از نظر علمی وپژوهشی وضعیت خوبی دارد استاندار فارس نیز دراین دیدار ، دانشگاه پیام نوررا دانشگاهی بسیار تاثیرگذار عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: برگزاری امتحانات متمرکز و کشوری، ایجاد پایه واساس دانشگاه به صورت استانداد و فارغ التحصیلان باسواد و ممتاز از جمله افتخارات دانشگاه پیام نور است.
مهندس افشانی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور از نظر علمی وپژوهشی وضعیت خوبی دارد و تا حد امکان حمایت های لازم را از این دانشگاه خواهیم کرد، ابراز امیدواری نمود با ایجاد رایزنی بین دانشگاه پیام نور شیراز و شهرداری،زمینه لازم برای توسعه همه جانبه این دانشگاه فراهم شود.
وی یادآور شد: یکی از کارهای ارزشمند ، تاسیس مرکز کارآفرینی و پشتیبانی از آینده شغلی فارغ التحصیلان است که امیدواریم این کار در دانشگاه پیام نور محقق شود.
استاندار فارس همچنین با تقدیر از برگزاری مراسم تجلیل از خیرین ونیکوکاران دانشگاه پیام نوراستان فارس،تصریح کرد: کارخیر کردن بخشی از فرهنگ این مردم است که جایگاه بسیار ارزشمندی در جامعه ما دارد.
دکتر اکبری قائم مقام رییس دانشگاه نیز توضیحاتی در خصوص شرکت های دانش بنیان و پیشرفت های دانشگاه در این زمینه بیان نمود.
دکتر دوگانی ،معاون پارلمانی ومجلس دانشگاه پیام نور نیز دراین نشست، با بیان اینکه استان فارس از قدیم جزء استانهای علمی وپژوهشی کشور بوده است، اظهارداشت: این استان در زمینه سلامت، قطب کشور محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه تلاش داریم دانشجویان بدون دغدغه در فضایی پویا و شاد به دنبال تحصیل باشند ،افزود: به دنبال ارتقای دانشگاه پیام نور به دانشگاه پیشرو در علم و فناوری در سطح منطقه و کشورهای آسیایی هستیم.
دوگانی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه کشور ایجاد قطب بین المللی دانشگاه پیام نور به تصویب رسیده است که امیدواریم با راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور در شیراز،زمینه ارائه آموزش به شیوه های نوین مانند آموزش های باز، از راه دور ،نیمه حضوری و الکترونیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیابی میانه فراهم گردد.
وی دراین دیدار از استاندار فارس تقاضا کرد در قالب ماده ۱۸۰ برنامه پنجم توسعه واز محل ۲درصد درآمد نفت وگاز و بودجه های استانی، اعتبارات لازم برای توسعه فعالیت های عمرانی و ایجاد زیرساخت های این دانشگاه اختصاص یابد.
رئیس دانشگاه پیام نور فارس نیز دراین دیدار به بیان برخی از مزایای ویژه تحصیل در دانشگاه پیام نور پرداخت وخاطرنشان کرد: بیشترین قبولی در ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی از بین فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور است که از این تعداد بالغ برهزارنفر در دانشگاه تهران قبول شده اند.
دکتر قرائتی از استاندار فارس تقاضا کرد دانشگاه پیام نور بویژه دانشگاه پیام نورشیراز از سوی دستگاه های اجرایی مورد حمایت بیشتری واقع شود.
وی خاطرنشان ساخت: در دانشگاه پیام نور کمترین تنش فرهنگی وجود دارد واین دانشگاه توانسته سهم بزرگی را در پیشرفت های علمی وپژوهشی واقتصادی و فرهنگی کشور به دست آورد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ