شعبه انجمن خیرین دانشگاه پیام نور در استان فارس تاسیس می‎شود/

.

به زودی شعبه انجمن خیرین دانشگاه پیام نور در استان فارس تاسیس می‎شود
آئین تجلیل از ۶۰ خیر و نیکوکار دانشگاه پیام نور فارس با حضور رئیس دانشگاه پیام نور کشور و اعضای هئیت رئیسه این دانشگاه در شیراز برگزار شد.
رئیس دانشگاه پیام نور کشور، استان فارس را از نظر کمک‎های مردمی و مساعدت‎های نیک‎اندیشان به دانشگاه در مقام نخست کشور مطرح کرد و افزود: به زودی شعبه انجمن خیرین دانشگاه پیام نور در استان فارس تاسیس می‎شود.
دکتر علی اصغر رستمی ابوسعیدی در همایش تجلیل از خیرین و نیکوکاران دانشگاه پیام نور استان فارس که با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه پیام نور،مدیران ارشد استان،چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی،روسای دانشگاه های استان و روسای مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس برگزار شده بود، با بیان اینکه حدود ۲۵ درصد ساختمان‎های این دانشگاه با مشارکت خیرین احداث شده است، گفت: در آینده نزدیک انجمن خیرین دانشگاه یار در دانشگاه پیام نور تاسیس می‎شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ،وی در ادامه افزود: در دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور ۷۰۰هزار دانشجوی ایرانی و ۵هزار دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: این دانشگاه به عنوان مرکز علم‎آموزی مردمی در سراسر کشور ازجمله مناطق محروم، از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و خیران در پیشرفت این مرکز علمی نقش مهمی داشته اند.
وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارها خیرین توانسته‎اند از بدو تاسیس این دانشگاه تاکنون ۶۷ هزار مترمربع برای فضای دانشگاه ساخت‎ و ساز کنند، افزود: در استان فارس نیز بیش از ۶۰ هکتار زمین از سوی این نیکوکاران به این دانشگاه اهدا شده است.
دکتر رستمی ابوسعیدی با بیان اینکه در استان سیستان و بلوچستان یک چهارم دانشجویان پیام نور از مددجویان کمیته امداد هستند اظهار داشت: ضروری است نیکوکاران در این امر خیر مشارکت داشته باشند زیرا انجام این عمل خیر به معنی معامله با خدا است.
حضور خیرین در فعالیت های فرهنگی
حجت الاسلام جمشیدی راد، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور کشور نیز دراین مراسم خواستار حضور خیرین در فعالیت های فرهنگی شد ودراین خصوص اظهارداشت: کار خیرین در زمینه ساخت واحداث فضاهای آموزشی بسیار ارزشمند است ولی انتظار داریم خیرین درتوسعه فضاهای فرهنگی واجرای برنامه های فرهنگی دردانشگاه نیز همکاری بیشتری نمایند.
وی با اشاره به یکی از آیه های قرآن کریم اظهارداشت: باید در کار خیر و مسائل خوب از هم سبقت بگیریم. هرکاری که رنگ خدایی داشته باشد خیر است. در امر خیر آنچه موجب رضایت خداوند است باید از هم سبقت گرفت تا به خدا رسید.
وی افزود: نه تنها در حیات، بلکه تا روز قیامت هم کاری که خدایی است ماندگار است.
دکترعبدالرسول قرائتی، رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس نیز از ساخت ۳۶هزار مترمربع فضای آموزشی برای دانشگاه پیام نور فارس واهدای ۳۶هزار مترمربع زمین در کنار بیش از یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان کمک نقدی از سوی خیرین خبر داد و گفت: ۲۵ درصد ساختمان‎های کنونی دانشگاه‎های پیام نور استان از سوی خیرین تامین شده که این رقم معادل یک پنجم فضای فیزیکی دانشگاه است.
وی تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور استان را ۴۱هزار نفر اعلام کرد و عنوان کرد:هم اینک این دانشگاه دارای ۲۳۰ عضو هیئت علمی است که ۱۴ نفر از آنان در مرتبه دانشیار و استاد قرار دارند.
وی با بیان اینکه فعالیت دانشگاه پیام نور همه شهرهای فارس با حضور خیرین آغاز شده است یادآور شد: خیرین ونیکوکاران استان فارس علاوه برکمک های نقدی،اهدای زمین ،همواره همیار وهمراه دانشگاه در تمامی فعالیت ها بوده اند.
دکتر قرائتی،دانشگاه پیام نور را باکیفیت بالای آموزشی معرفی کرد و اظهارداشت: گرایش مردم به تحصیل در دانشگاه پیام نور و موفقیت فارغ التحصیلان این دانشگاه در ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی و قبولی در آزمون های وکالت واستخدامی نشان دهنده سیستم آموزشی استاندارد وکیفیت مناسب دانشگاه پیام نور است.
تاکید برحضور خیرین در فعالیت های گردشگری
معاون اقتصاد وگردشگری استانداری فارس نیز دراین مراسم گفت: جذابیت های شیراز و ظرفیت های شیراز برهیچکس پوشیده نیست که باید از این ظرفیت ها با توجه به نیازها استفاده شود.
رستمی افزود: شیراز یک شهر توریستی و زیارتی است که گردشگری این شهر نیز می تواند بخشی از مشکلات و مسائل جامعه از جمله بیکاری را رفع نماید. وی خواستار حضور خیرین در توسعه بخش گردشگری استان شد.
توسعه هر کشور بدون توسعه دانشگاه میسر نخواهد شد
کرم پور رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم اظهارداشت: کار خیرین معامله با خداست و هرکاری که بوی خدایی داشته باشد ارزشمند خواهد بود.
وی با تقدیر از فعالیت خیرین در امرساخت وساز در دانشگاه پیام نور استان فارس یادآور شد: توسعه هر کشور بدون توسعه دانشگاه میسر نخواهد شد چرا که کار مهم علم آموزی و توسعه دانش برعهده دانشگاه است.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ