رئیس دانشگاه پیام نور کشور: راه اندازی کارگروه های ویژه حمایت از ایده های دانشجویان در کشور

.

فعالیت مرکز رشد هسته های فناور دانشگاه پیام نور استان فارس با حضور رئیس دانشگاه پیام نور کشور آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، در سفر دکتر رستمی رئیس دانشگاه پیام نور کشور و اعضای هئیت رئیسه این دانشگاه به استان فارس، مرکز رشد هسته های فناور دانشگاه پیام نور فارس رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.
در مرکز رشد دانشگاه پیام نور شیراز، هسته های فناور اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه پیام نورشیراز شامل هسته های فناور توسعه دهندگان آبی درحوزه آی تی، کوشان فارس در زمینه شیمی ومهندسی شیمی، زیست نانو فناوران آتیه درحوزه کشاورزی،اقلیم هنردر خاتم سازی وخاتم کاری،شنتیا گسترپا در حوزه برق و سیستم های اطلاعاتی و هسته فناور نوین ابزار در زمینه ماشین ابزار فعالیت دارند که اعضای این هسته ها در جهت تبدیل ایده خود به نمونه محصول و سپس تجاری سازی آن تلاش می نمایند و ماحصل کار آنها بومی سازی اختراعات در قالب شرکت های دانش بنیان است.
رئیس دانشگاه پیام نور کشور دراین مراسم با ابراز رضایت از فعالیت های صورت گرفته در حوزه کارآفرینی در دانشگاه پیام نور استان فارس اظهارداشت: دانشگاه پیام نور از ایده ها و طرح های پژوهشی خلاق و جدید اعضای هیئت علمی و دانشجویان استقبال و زمینه لازم برای تجاری سازی آنان را فراهم می کند.
دکتر رستمی ابوسعیدی افزود: دانشگاه پیام نور برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی برنامه های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده که از جمله آن می توان به توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان دراین دانشگاه اشاره کرد .
وی با تاکید بر لزوم حمایت مادی ومعنوی از دانشجویان مخترع وکارآفرین تصریح کرد: تحقق برخی از طرح های صنعتی وکشاورزی کشور برای اولین بار در دانشگاه پیام نور باعث افتخار است و این دانشگاه در جهت پشتیبانی و حمایت از دانشجویان مخترع وکارآفرین اهتمام می ورزد.
رئیس دانشگاه پیام نو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی موفقیت های کسب شده در حوزه های علمی، فرهنگی و ورزشی در این دانشگاه، یادآور شد: دانشگاه پیام نور خصوصاً در بخش های فرهنگی از جمله راهیان نور، پیاده روی اربعین حسینی و ایجاد تسهیلات ویژه جهت ازدواج دانشجویی وسایر برنامه های فرهنگی دراین حوزه در سطح کشور پیشرو بوده است.
دکتر رستمی ابوسعیدی از راه اندازی کارگروه های ویژه برای بررسی وحمایت از ایده های دانشجویان دانشگاه پیام نور دراستانها خبرداد وابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این کارگروه ها زمینه مناسب برای حمایت بیشتر از مخترعین ومبتکرین دراین دانشگاه فراهم شود.
گفتنی است، در حاشیه این مراسم، دکتر رستمی ابوسعیدی ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشگاه پیام نور شیراز ، از زیرساخت های فراهم شده برای تحصیل دانشجویان در این مرکز دانشگاهی و همچنین تعامل سازنده اساتید، کارکنان ودانشجویان ابراز رضایت کرد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ