دانشگاه پیام نور لرستان در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی پیشروست.

.

تفسیر قرآن با حضور حضرت آیت الله میر عمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در دانشگاه پیام نور لرستان برگزار شد.
آیت الله میرعمادی در این جلسه با اشاره به اینکه نظام هماهنگ در عالم هستی نشانه‌ای از مبدأ واحد است اظهار داشت: مدیریت نیز همیشه باید یکی باشد و تعدد مدیریت موجب اختلاف و از هم پاشیدگی است.
وی بابیان اینکه برای اثبات وجود خدا سه راه وجود دارد عنوان کرد: راه دل و فطرت، راه حس و راه عقل و برهان‌های عقلی از جمله این راه‌ها است.
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بابیان اینکه فلاسفه برای اثبات وجود خداوند دلیل‌های زیادی ذکر کرده‌اند گفت: ارسطو از راه برهان حرکت و نظم، ابوعلی سینا از راه برهان امکان و وجوب و … وجود خداوند را اثبات کرده‌اند
آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود بابیان اینکه یکی از برهان‌های عقلی برای اثبات وجود خداوند برهان «تمانع» است گفت: آیه ۲۲ سوره انبیاء به برهان تمانع دلالت دارد.
وی با بیان اینکه نظام هستی هماهنگ، واحد و یکپارچه است گفت: نظام هماهنگ از مبدأ واحد سرچشمه می‌گیرد و این مبدأ واحد عالم، مدبر، مدیر و دارای همه کمالات است.
همچنین آیت الله میرعمادی در حاشیه این جلسه بابیان اینکه دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه مسائل آموزشی و فرهنگی است، اذعان داشت: دانشگاه پیام نور مولود انقلاب اسلامی است و بنابراین باید پیرو آرمان‌های بلند امام (ره) و شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی باشد.
وی ادامه داد: از مسئولین دانشگاه پیام نور استان به خاطر پیشرو بودن در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی تشکر می‌کنم و امیدوارم که این عزیزان در انجام وظایفشان موفق باشند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ