.

کارگاه استفاده از ظرفیتهای ذهنی و شناخت خودآگاهی در دانشگاه پیام نور مرکز اراک

کارگاه آموزشی استفاده از ظرفیتهای ذهنی و شناخت خودآگاهی ویژه کارکنان با هدف آشنایی کارکنان با مفاهیم خودآگاهی، مهارت های ارتباطی، توانمند سازی در این زمینه و ارتقاء مهارت های روابط بین فردی و تشخیص میزان هوش و استفاده از ظرفیتهای مثبت افراد طی سه جلسه در سالن کنفرانس دانشگاه پیام نور مرکز اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر حسن شفیعی، عضو هیئت علمی رشته روانشناسی و مدرس کارگاه با اشاره به اهمیت ظرفیتهای مغزی گفت: افرادی مانند انیشتین از ۷۰% ظرفیت مغزی خود استفاده می‌کردند اما افراد عادی با همین چالش‌های روزمره تنها از ۵ تا ۱۵ درصد ظرفیت مغزی خود استفاده که باید برای تقویت آن برنامه‌ریزی کنند.

شفیعی افزود: این تمرینات برای هر یک از نیمکره‌ها متفاوت است و چون انسان‌ها بر اساس ویژگی‌های ذاتی خود دارای غلبه مغزی بوده، تقویت یک نیمکره منجر به رشد نیمکره بعدی نیز می شود.

مدرس کارگاه به تفکر سیستمی و تصمیم با تمام ظرفیت ذهنی با معرفی سه گروه از تکنیک‌های فکری برای خلاقیت و تصمیم‌گیری اشاره کرد و افزود: دسته‌ای با نام طوفان ‌فکری وجود دارد که بر اساس سعی ‌و خطا به راه‌حل می‌رسد، دسته دیگر که چپ مغزانه است بر اساس تعیین گزینه‌ها و مسیرهای دستیابی به آن‌ها عمل می‌کند.

دکتر شفیعی در ادامه تصمیم‌گیری در ذهن زنان و مردان را متفاوت دانست و گفت: در مردان چند فاکتور محدود ولی به‌طور عمیق بررسی می‌شود اما در ذهن زنان تعداد معیارهای مورد بررسی بیشتر ولی این تحلیل در سطح کمتری انجام می‌شود. خداوند بین دو نیمکره مغز زنان ۳۰ درصد رشته‌های بیشتری قرار داده است به همین دلیل در مواردی که نیاز به ارتباط بهتر میان دو نیمکره باشد زنان عملکرد قوی‌تری دارند در حالی ‌که مردان بر موضوع خود پافشاری می‌کنند.

وی ادامه داد: خودآگاهی، توانایی شناخت خود و آگاهی از خصوصیات، نقاط ضعف و قوت و توانایی ها، ناتوانایی ها می باشد. بهترین روش برای قوی کردن خودآگاهی آن است که یاد بگیریم از نقاط قوت و تواناییهای خود استفاده کرده تا نقاط ضعفمان را بهبود بخشیم.

شفیعی افزود: خودآگاهی یعنی آگاهی یافتن و شناخت اجزای وجود خود از نظر جسمانی، احساسات، افکار رفتار، اهداف و نقاط قوت و ضعف می باشد که بهترین روش برای قوی کردن خودآگاهی استفاده از نقاط قوت و توانایی های خود جهت برطرف کردن نقاط ضعف است.

 

 

گفتمان دانشگاهی با موضوع اقتصاد مقاومتی در دانشگاه پیام نور مرکز اراک

گفتمان دانشگاهی با موضوع اقتصاد مقاومتی با حضور دانشجویان در سالن کنفرانس دانشگاه پیام نور مرکز اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر علی یونسی، عضو هیئت علمی رشته اقتصاد و مدرس کارگاه به تبین رویکرد اقتصاد دانش بنیان به عنوان پیشران اقتصاد مقاومتی و بندهای مختلف اقتصاد مقاومتی بر اساس منّویات مقام معظم رهبری پرداخت.

دکتر یونسی به ضرورت تبیین اقتصاد مقاومی در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: پویایی  برون گرایی و فرصت سازی از جمله ویژگی های اقتصاد مقاومتی است.  

                                                                
وی در ادامه سخنان خود با بیان اهداف اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تامین رشد پویا، بهبود شاخص های مقاومت اقتصادی، و دستیابی به اهداف سند چشم انداز بیست ساله از جمله اهداف اقتصاد مقاومتی است.   

عضو هیئت علمی رشته اقتصاد در ادامه به بررسی اوضاع اقتصادی ایران از سال های قبل از انقلاب اسلامی تا کنون و به اقتصاد ایران و چالش های پیش رو اشاره کرد و دلایل رکود و صعود اقتصادی کشور را در قالب نمودارهایی با پارامترهای معین توضیح داد.                  

 یونسی در پایان به رویکردهای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: علاوه بر خصلت های جهادی، انعطاف پذیری و فرصت سازی می توان از مولد بودن، درون زایی، برونگرایی و پیش رو بودن نیز بعنوان کارکردهای اقتصاد مقاومتی نام برد.                                                                                                      

این نشست با پرسش و پاسخ دانشجویان به پایان رسید.   

 

حضور تیم کاراته دختران دانشگاه پیام نور استان مرکزی در مسابقات سوپرلیگ کشور

مجید زاهدی پویا، مسئول روابط عمومی استان از حضور تیم کاراته دختران دانشگاه پیام نور استان مرکزی در مسابقات سوپرلیگ کشوری خبر داد و افزود: تیم کاراته دختران دانشگاه پیام نور استان مرکزی در مسابقات سوپرلیگ کاراته باشگاههای کشور در سالن کبکانیان تهران با حضور ۱۴ تیم و در دو گروه حضور یافته و به رقابت پرداختند.

زاهدی پویا اظهار داشت: تیم دانشگاه پیام نور استان مرکزی با تیمهای مقاومت بسیج، جوانه صفادشت، هیأت سمنان، کردستان زنجان و رضوی هم گروه شد و در دور رفت امتیاز بازی با کردستان را از آن خود کرد و در رقابت با تیم مقاومت بسیج بازی را واگذار کرد.

گفتنی است تاریخ بازی برگشت همین مسابقات متقابلا اعلام  و این بازیها در دو گروه و بصورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد و همچنین برای نخستین بار دو تیم از دانشگاه پیام نور در این مسابقات حضور دارد.

   

 

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ