کسب مقام های برتر توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور استان فارس در اولین دوره مسابقات سوپرلیگ کاراته کشور

.

تیم کاراته دختران دانشگاه پیام نور استان فارس در هفته نخست سوپرلیگ کاراته بانوان کشورکه در تهران برگزار شد، توانست با کسب دو پیروزی و ۶امتیاز صدرنشین گروه خود شود.همچنین تیم کاراته پسران این دانشگاه نیز جایگاه دوم سوپرلیگ کاراته را بدست آورد.
به گزارش روابط عمومی ، تیم کاراته دختران دانشگاه پیام نور استان فارس با کسب دو پیروزی با ۶امتیاز صدرنشین شد.
محسن کریمی مسئول تربیت بدنی دانشگاه پیام نور استان فارس و رئیس انجمن کاراته دانشگاه های پیام نور کشور گفت: ۲ تیم درمسابقات سوپرلیگ کشور در بخش آقایان و بانوان از این استان شرکت دارند که در اولین دوره مسابقات،تیم فارس در بخش بانوان با ۲ برد صدر نشین شد و در بخش آقایان نیز تیم فارس با یک برد در مکان دوم قرار دارد .
محسن کریمی افزود: حضور در این مسابقات به منظور حفظ هویت ورزشی دانشگاه در برنامه های کشوری خواهد بود.
وی ابراز امیدواری کرد: به یاری خداوند در برنامه های آینده تیم های مختلف در صورت واجد شرایط در مسابقات لیگ کشوری حضور خواهند یافت که در این راستا جا دارد از اساتید بزرگوار جناب دکتر قرائتی و دکتر نصیرزاده وسایر عزیزانی که حمایت و همکاری داشته اند تشکر و قدردانی نمایم.
دکتر قرائتی رئیس دانشگاه پیام نور استان نیز با حضور در جمع اعضای تیم کاراته دختران دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: امروز به اندازه حمایت از توسعه ورزش قهرمانی باید از توسعه ورزشهای همگانی نیز حمایت شود .
وی اذعان داشت: برگزاری و حضور در مسابقات در وهله اول ایجاد صمیمیت بین دانشجویان وسپس موجب رقابت خواهد بود. چون اگر با این رویکرد اول صمیمیت بین دانشجو و سپس مسابقه نگاه کنیم آن وقت رقابتها جوانمردانه وبدون هیچگونه حاشیه خواهد بود.
نیکنام مدیر اداری وپشتیبانی دانشگاه پیام نور فارس نیز که درجمع دانشجویان ورزشکار حضور یافته بود، اذعان داشت: باتوجه به ظرفیتهای استان فارس درحوزه ورزش وجوانان ، این استان آمادگی برگزاری اردوها و اعزامها،میزبانی مسابقات کشوری وحتی بین المللی را دارد که می بایست از این ظرفیتها استفاده لازم شود.
وی افزود: باتوجه به تفاهم نامه منعقد شده بین اداره کل ورزش وجوانان با دانشگاه پیام نور استان فارس این امید می رود که در آینده نزدیک شاهد رشد و توسعه ورزش در بخشهای همگانی وقهرمانی باشیم.
گفتنی است هفته نخست سوپر لیگ کاراته بانوان در سالن شهید کبگانیان تهران در دو گروه و در دو مرحله برگزار شد و دانشگاه آزاد اسلامی، قهرمان فصل گذشته که در دور نخست استراحت داشت، در مرحله دوم با نتیجه ۲۳ بر ۴ از سد آراد کرمان گذشت. دانشگاه پیام نور فارس در گروه یک توانست با کسب دو پیروزی در هر دو مرحله با ۶ امتیاز در صدر جدول گروه یک قرار گیرد. در گروه دو نیز هیات کاراته زنجان با یک پیروزی و کسب ۳ امتیاز در صدر گروه دوم قرار گرفت.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ