نخستین همایش منطقه ای وحدت حوزه و دانشگاه

.

در راستای تحقق عملی وحدت حوزه و دانشگاه نخستین همایش منطقه ای وحدت حوزه و دانشگاه با محوریت شخصیت شناسی شهید مفتح با همکاری و هماهنگی دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده فنی مهندسی و حوزه علمیه شهرستان تویسرکان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در این در این مراسم گفت: شاید بهترین و مهمترین مسیر برای پیشبرد اهداف جامعه و انقلاب، ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه به عنوان دو نهاد علمی دینی در کشور است که شهید مفتح جان و خون خود را در این راه نثار کشور و انقلاب اسلامی نمود. نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما شخصیتهای بزرگی در انقلاب اسلامی داشته ایم، اما هیچکدام همچون شهید مفتح سابقه تحصیل و تدریس هم در حوزه و هم در دانشگاه را نداشته اند و این شهید والا مقام از این نظر ویژه و منحصر به فرد هستند و همین عامل موثری شد که بتواند به خوبی زبان هر دو نهاد را بداند و بتواند هم با اساتید و دانشجویان و هم با علما و روحانیون به زبان خودشان حرف بزند و ارتباط برقرار کند، هرچند که در اوایل بسیار مورد هجمه و اعتراض از دو گروه قرار می گرفت اما این برخوردها نتوانست مانعی بر سر راه ایشان ایجاد کند و خدشه ای بر هدف بزرگ وی که همان ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه بود وارد نماید.
پس از سخنرانی سه نفر از مقاله های برتر و برگزیده به صورت حضوری به ارائه مقاله پرداختند. در حاشیه این همایش هم یک کارگاه مقاله نویسی توسط دکتر سعید گودرزی برای اساتید حوزه و دانشگاه و دانشجویان و طلاب در سالن کنفرانس همایش برگزار شد.
در انتهای مراسم از سه نفر از مقالات برتر همایش و برگزار کنندگان همایش تجلیل و با اهداء لوح تقدیر و جوایزی قدردانی گردید.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ