.

برگزاری کارگاه مبانی حجاب، آسیب شناسی و راهکارها در دانشگاه پیام نور استان مرکزی

کارگاه مبانی حجاب، آسیب شناسی و راهکارها با حضور دانشجویان و کارکنان در سالن جلسات دانشگاه پیام نور استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی صاحب الامری، مدرس کارگاه، به پیامدهای فرهنگی و عقیدتی، اجتماعی، فردی بی حجابی اشاره و اظهار داشت: لباس پوشیدن شأنی از شئون انسانی است و در یک جامعه لباس هر انسان همچون پرچمی است که ملّیت، مذهب و فرهنگ او را مشخص می کند .

وی گفت: ترویج فرهنگ بی حجابی و خود نمایی، اذهان جامعه را به سوی زیبایی های ظاهری و جسمی می کشاند و ارزش های واقعی نظیر علم و اخلاق اهمیت خود را از دست می دهند و موجب تضعیف ارزشهای متعالی می شود.

صاحب الامری افزود: گرایش به حجاب از عفاف ناشی می شود و همانطور که عفاف یک امر فطری است دینداری و رعایت احکام شرعی نیز به سلامت فطرت کمک و ضعف دینداری به ضعف عفاف می انجامد و در نتیجه منجر به بی حجابی می شود. 

ایشان شبکه های ماهواره ای و اینترنت را از ابزار اصلی دشمن در تهاجم فرهنگی دانست و تصریح کرد: دو نوع تهاجم فرهنگی وجود دارد که نوع مستقیم آن با رویکرد دینی و غیر دینی و غیر مستقیم آن با ترویج اباحی گری، فساد و فحشاء و سبک زندگی غربی در ارتباط است.

حجت الاسلام صاحب الامری جهانبینی الحادی، نفی مبدأ و معاد، اصالت دنیا و لذت را فرهنگ مدرن در سبک زندگی غربی دانست و افزود: سبک زندگی غربی زمانی برای ما مسأله می شود که از حیث اجتماعی رو به فراگیری برود و دارای فضای پررنگ اجتماعی شود و نوعی جابجایی صورت می گیرد که در آن ضد ارزشها ، ارزش و ناهنجارها، هنجار و منکرها ، معروف محسوب می شوند.

 

 

برگزاری همایش حمایت از خانواده های زندانیان شهرستان در دانشگاه پیام نور مرکز محلات

همایش حمایت از خانواده های زندانیان شهرستان محلات  با همکاری انجمن حمایت از خانواده های زندانیان و دانشگاه پیام نور مرکز محلات با حضور این خانواده ها و جمعی از مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات مرکز محلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در آغاز برنامه حجت الاسلام مجتبی علمایی، مسئول فرهنگی زندان شهرستان محلات آیاتی از سوره مبارکه فتح را  تلاوت کرد و سپس در مورد آزمون الهی و چگونگی برخورد با این موهبت الهی به ایراد سخن پرداخت.

در ادامه برنامه حجت الاسلام حسن محمدیان، دادستان شهرستان محلات در مورد آیات تلاوت شده و اهمیت عبارت « اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» بیاناتی را  اظهار داشت.

وی افزود: اسلام فرموده است با کفار باید به شدت برخورد کرد واگر این طور نباشد ضربه سختی به اسلام و مسلمین خواهد خورد.

دادستان شهرستان محلات همچنین با بیان اینکه قرآن اشاره به رحماء بینهم دارد، اظهار داشت: مؤمنین و مسئولین باید مهربانی و رحم به اقشار مختلف جامعه را سرلوحه کار خود قراردهند و خانواده های زندانیان باید مشمول همین بحث قرار گیرند.

محمدیان در پایان سخنان خود افزود: دادستانی شهرستان محلات در زمینه حمایت از گسترش فضا و امکانات زندان این شهرستان حمایت  کامل خواهد کرد.

دکتر زینی­وند فرماندار شهرستان محلات نیز در این نشست به مسائل مربوط به حمایت از خانواده های زندانیان پرداخت و برنامه های آینده خود را در رابطه با گسترش فضا و امکانات زندان بیان کرد .

گفتنی است در پایان این مراسم بسته های آماده شده حاوی مواد غذایی از طرف انجمن حمایت از خانواده های زندانیان به ایشان اهدا شد.

 

اولین جلسه هماهنگی استقرار مرکز رشد در دانشگاه پیام نور واحد چهارچشمه برگزار شد

جلسه هماهنگی جهت همکاری علمی و استقرار مرکز رشد با حضور رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی، بخشدار کمره و سرپرست دانشگاه پیام نور چهارچشمه در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: این جلسه به منظور بررسی راههای همکاری مشترک بین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان با دانشگاه پیام نور واحد چهارچشمه برگزار شد.

در این جلسه مهدی محمدی، سرپرست دانشگاه گفت: با نگرش به کمبود دانشجو و تغییر رویکرد وزارت علوم و دانشگاه پیام نور به منظور استقرار مراکز رشد و فناوری در دانشگاهها، ایجاد تفاهم نامه جهت تأسیس مرکز رشد در این دانشگاه با توجه به پتانسیل بالای این منطقه به لحاظ کشاورزی، امری ضروری است .

 وی اظهار داشت: با عنایت به اینکه مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان مرکزی از مراکز فعال در ارتقای کشاورزی و دانش های نوین در سطح استان می باشد امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه در آینده نزدیک بتوانیم از ظرفیت این مرکز جهت توسعه دانشگاه بهره برداری نماییم.

گفتنی است استقرار مرکز رشد در محل دانشگاه به منظور آموزش تخصصی و ترویج روشهای نوین کشاورزی و دستیابی به تفاهم در راستای انجام امور علمی و آموزشی مشترک از اهداف برگزاری این جلسه بود .

 

 

برگزاری همایش بیماری های شایع زنان و راه های درمان آن در مرکز محلات

همایش بیماری های شایع زنان و راه های درمان آن در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز محلات با حضور دانشجویان، اساتید، کارمندان و بانوان شهرستان محلات در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز محلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر زهرا رضایی، فولوشیپ زنان و نازایی در آغاز این مراسم پیرامون مسائل بارداری گفت: آزمایش پاپ اسمیر به دو روش انجام میشود و از سن ۲۱ سالگی شروع می شود و پاپ اسمیر مشکوک به بدخیمی باید با روشهای تشخیصی بررسی شود.

وی افزود: عفونتهای زنانه اگر توسط پزشک متخصص شناسایی نشود ممکن است باعث آسیب های جبران ناپذیری شود.

رضایی در ادامه بیماری های عفونی زنان را نام برد و را ه های درمان وپیشگیری انها هم با ذکر دارو بیان کرد .

در ادامه دکتر مژگان احمدی، مسئول بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی شهرستان محلات توضیحاتی را پیرامون مراقبت های پیش از بارداری و انواع آزمایشات بیان کرد.

دکتر سمیه بخشایشی متخصص زنان گفت: مشکلات زنان در حین بارداری از جمله دیابت، قند، کم کاری یا پرکاری تیروئید از جمله مسائل پراهمیت می باشد.

وی اصطلاحات و توضیحات مربوط به بیماری های حین بارداری را به طور کامل و را ه های پیشگیری هر کدام را بیان کرد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ