تجلیل از پژوهشگران، فناوران، فعالان و کارآفرینان برتر در دانشگاه پیام نور شازند

.

همزمان با فرا رسیدن هفته پژوهش مراسم تجلیل از پژوهشگران، فناوران، فعالان و کارآفرینان برتر دانشگاههای پیام نور استان مرکزی در بخشهای مختلف اساتید، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه پیام نور شازند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر مهدی صفری، سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز شازند گفت: هفته پژوهش فرصتی برای نمایش توانمندی های علمی و تحقیقاتی مراکز آموزشی و پژوهشی کشور است که در آن می توان با بومی سازی فعالیت های علمی، مشوق خوبی برای محققین در زمینه رفع نیازهای اساسی کشور بود.

در ادامه دکتر علی اکبر ملکی راد، سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه پیام نور استان مرکزی در سال جاری فعالیتهای شایسته ای را در حوزه ی پژوهش انجام داده که کسب عنوان برتر  رتبه های پژوهشی پژوهشگران دانشگاههای علوم انسانی استان مرکزی به دانشگاه پیام نور رسیده است .

 ایشان اضافه کرد در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش که با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه در استان، روسای دانشگاههای استان و جمع کثیری از اعضای هیئت علمی دانشگاههای استان مرکزی برگزار شد، از سه نفر عضو علمی دانشگاه پیام نور که در بین اساتید رشته گروه علوم انسانی دانشگاههای استان مرکزی رتبه های برتر را کسب کرده بودند تقدیر شد.

در ادامه دکتر مجید ایزدی، رییس شورای مرکزی کانون کارآفرینی کشور و رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی کلید رفع مشکلات اقتصادی را در دست کارآفرینان بزرگ دانست .

ایشان در همایشی که به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه پیام نور  برگزار شد، باز شدن دست بخش خصوصی و افزایش نقش حمایتی دولت‌ها و نظام‌مند شدن سیستم‌های حمایتی را در راستای توسعه کارآفرینی مورد تاکید قرار داد و افزود: دلیل اینکه در کشور همه نوع امکاناتی وجود دارد، اما در توسعه با ضعف مواجه هستیم اینست که خود را به درستی نشانخته‌ایم.

وی اظهار کرد: کانون کارآفرینی در راستای توسعه این مهم و رشد فعالیت کارآفرینان گام برداشته است و این کانون برای دستیابی به اهداف یاد شده نیازمند حمایت مردمی و حمایت صاحبان قدرت در کشور است.

ایزدی گفت: در کشور ما از لحاظ اصولی در حوزه‌های مختلف اقدامات بسیار خوبی انجام می‌شود، اما از لحاظ اجرایی اقدامات چندان قابل قبول نیست و مشکلات بسیاری در حوزه اجرا هست که باید برطرف شود.

وی اظهار کرد: دلیل اینکه گاهی در مراحل راه‌اندازی واحدهای صنعتی با مشکلات بسیار مواجه می‌شویم اینست که امور آنچنان که باید جدی گرفته نمی‌شوند و مسائلی همچون مشکلات در سیستم دولتی، کمبود منابع و نبود تخصص نیز مزید بر علت می‌شود. 

وی راهکار توسعه اقتصاد کارآفرینی را فراگیری اصول درست کار کردن و رعایت درست اصول کارآفرینی عنوان کرد.

در پایان از پژوهشگران برتر که براساس گزارش ۸۶۶ سایت گلستان پژوهشی انتخاب شده بودند با اهدای لوح تقدیر و جوایز نفیس تقدیر شد.

گفتنی است در حوزه ی علوم انسانی دکتر حمیدرضا صالحی، دکتر هادی غفاری و دکتر رضا نجاری در حوزه ی کشاورزی و منابع، دکتر مهدیه رضایی، دکتر طیبه بساکی و مهندس محمد علی نجات و در حوزه علوم پایه، دکتر علی اکبر ملکی راد، دکتر عبدالمحمد عطاران و دکتر محمد فغانی و در حوزه ارتباط با صنعت، دکتر مهدی صفری به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب شدند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ