کرسی آزاد اندیشی با محوریت نقش دانشگاه در تحقق وحدت اسلامی در مرکز سنندج برگزارشد

.

در این نشست دکتر یعقوب احمدی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سنندج، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص)، گفت: جامعه دانشگاهی نقش بارز، ملموس و مهمی را در تحقق وحدت جامعه دارد و ما باید در تمامی عرصه ها تساهل، وحدت و استدلال منطقی را تمرین کرده و ضمن بالا بردن آستانه تحمل، محیط دانشگاهی را به تبلور وحدت شیعه و سنی تبدیل نمائیم.

در ادامه این نشست حجت الاسلام عبد المهدی عرب شاهی به دونوع وحدت شکلی و وحدت محتوایی در محیط دانشگاهی اشاره کرد و اظهار داشت: اهل تشیع و اهل سنت روبه یک قبله مشترک نماز می خوانند و پروردگاری واحد و یکتا داشته و ضمن تبعیت از رهنمودهای پیامبر بزرگوار اسلام (ص)، در دستورات دینی خود به شکل منسجم و هماهنگ عمل می کنند.

وی گفت: تحول عظیم اجتماعی در سایه علم اندوزی و وحدت کسب می شود و تضادهای فرهنگی و مذهبی موجود رکود جامعه می شود.

در ادامه دکتر شهریارسعیدیان عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور سنندج گفت: باید معنی و مفهوم وحدت را گسترش داده، نه فقط در مسائل مذهبی، بلکه در کلیت مسائل جامعه باید همصدا و هماهنگ برای پیشرفت کشور عمل نمائیم.

وی با بیان اینکه وحدتی که در استان کردستان وجود دارد، الگویی برای تمام جهان است، گفت : به صراحت می توان این انسجام و یکی بودن را در سراسر دنیا تعمیم داد.

وریا شیخ زکریایی از دیگر اساتید دانشگاه پیام نور سنندج با بیان اینکه ما انتظار داریم این وحدت وانسجام عملی تر و علمی تر در جامعه و سطح دانشگاه نمایان شود گفت: براساس فرموده قرآن کریم، کسی رستگار است که به کتاب وسنت خداوند پایبند باشد.

 

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ