مرکز نوآوری دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر با حضور چهار تیم پژوهشی افتتاح شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، رئیس این دانشگاه گفت: مرکز نوآوری این دانشگاه با حضور چهار تیم پژوهشی در حوضه های شیمی، زیست فناوری، نرم افزار و گردشگری کار خود را دراین مرکز آغاز نموده است.
دکتر فاطمه کرم پور در تشریح وظایف مراکز نوآوری گفت: چرخه حمایت از ایده‌های نوین تا مرحله تبدیل شدن به محصولات فناورانه قابل عرضه به بازار، رسالت اصلی مراکز رشد علم و فناوری است. از این رو، مراکز نوآوری با هدف حمایت از افراد مستعد و خلاق – با چشم‌انداز توسعه فن‌آفرینی – از طریق ایجاد بسترهای حمایتی مناسب، زمینه پرورش ایده‌های نو و کاربردی را به عنوان نخستین گام چرخه فراهم می­آورند.
وی درخصوص اهداف اصلی مراکز نوآوری افزود: بستر سازی جهت پیاده سازی ایده های نو مبتنی بر دانش توسط صاحبان ایده ،ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت نیروهای جوان ،پذیرش نوآوران و کمک به ایجاد، پرورش و بقا فعالیت نوآورانه و هدایت آنها به سمت فعالیت های گروهی ،هدایت نوآوران به سمت ثبت اختراع، شرکت در مسابقات علمی و جشنواره ها و ایجاد تسهیلات برای ادامه فعالیت در قالب پذیرش در مراکز رشد است.
رئیس دانشگاه پیم نور مرکز بوشهر در خصوص مزایای مراکز نوآوری تصریح کرد: بهره مندی از خدمات مرکز نوآوری ،هم افزایی از طریق ارتباط با سایر تیم­های نوآور و خلاق عضو مرکز نوآوری و آشنایی با فضای کسب و کار خصوصی از مزیت های این مراکز می باشد
مرکز نواوری دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر به مناسبت هفته پژوهش و با حضور دکتر ایرج نبی پور رئیس پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج فارس ، دکتر رستمی، رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس دکتر توفیقی عضو شورای نخبگان دانشگاه پیام نور و رییس و معاونین و جمعی از دانشجویان و اعضای هیات علمی ، افتتاح شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ