آموزش تفکر محور تنها راه ارتقای پژوهش است

.

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان برگزار شد.
دکتر بخشعلی معصومی رئیس دانشگاه پیام نور دراین آیین با اشاره به اهمیت پژوهش در ارتباط با پیشرفت جوامع گفت: متاسفانه آن دسته از نظام های اجتماعی که به امر پژوهش اهمیت کافی قائل نیستند دربرنامه ریزی اجتماعی دچار مشکل شده ونتوانسته اند به صورت پایدار پیشرفت کنند.
وی اضافه کرد: دانش و آموزشی که با تفکرخلاق پیوندی نداشته باشد دانشی مرده وجامد است؛باید به آموزشی تفکرمحور روی آورد ومراکز تحقیقاتی را به پیشرفته ترین امکانات تجهیز کرد.
ریاست دانشگاه پیام نور استان ابراز داشت: ۳۰هزار نفر از دانشجویان پذیرفته شده در کارشناسی ارشد از دانشجویان پیام نور است و یک هزار نفر دردانشگاه تهران پذیرفته شده است.

دکتر معصومی به حضور ۴هزار عضو هئیت علمی در دانشگاه های پیام نور کشور اشاره کرد وگفت: پژوهش زمانی قوت می گیرد که تحصیلات تکمیلی در رشته ها وجود داشته باشد.

در ادامه این مراسم دکتر شهرتی فر فرماندار تبریز اذعان کرد : کشور اسلامی باید در پژوهش کاربردی پیشتاز باشد. دراموزه های دینی به پژوهش اهمیت زیادی داده شده است واولین معلم اسلام پیامبر گرامی است؛ ایران اسلامی باید در پژوهش کاربردی وجهت دار پیش رو باشد.
فرماندار تبریز اظهار داشت: علم باید دارای منفعت مادی ومعنوی باشد وبا کاربردی شدن پژوهش ها می توان به مرحله تجارت ورود کرد وبسیاری ازمشکلات اقتصادی و شغلی جامعه را حل کرد.
در ادامه این مراسم از نفرات برتر پژوهشگر رشته های علوم پایه ، علوم انسانی ، علوم فنی مهندسی، مخترع برتر دانشجو، کار آفرین برتر ، کارمند پژوهشگر برتر و اعضای علمی ارتقاء یافته به مرتبه استادی و دانشیاری تجلیل به عمل آمد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ