.

تشکیل جلسه هماهنگی نظام وظیفه عمومی در دانشگاه پیام نور مرکز اراک

اولین جلسه هماهنگی نظام وظیفه عمومی و مشمولین با حضور معاونت وظیفه عمومی استان، در دانشگاه پیام نور مرکز اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: سرهنگ خیری هدف از برگزاری این جلسه را اطلاع کارشناسان امور مشمولین دانشگاه از آخرین بخشنامه ها ورآئین نامه های نظام وظیفه ورآخرین دستورالعملهای ثبت نام برای مشمولین بیان کرد.

وی سپس آخرین بخشنامه در خصوص سنوات تحصیلی، نحوه درخواست معافیت تحصیلی، نحوه ابطال معافیت تحصیلی دانشجویان و همچنین موارد اعزام به خارج از کشور را بازگو کرد.

در ادامه جلسه میقانی، مدیر آموزش دانشگاه گزارشی از نحوه عملکرد مرکز در خصوص وضعیت نظام وظیفه دانشجویان ارایه و از همکاری مطلوب مسئولین نظام وظیفه با دانشگاه و امور مشمولین قدردانی کرد.

سپس دکتر مومن، سرپرست دانشگاه بر تشکیل جلسات منظم به منظوربررسی آخرین آئین نامه ها و رفع مشکلات موجود در دانشگاه تاکید کرد.دیدار سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز شازند با امام جمعه شهرستان

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز شازند با امام جمعه شهرستان شازند دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه : در این دیدار امام جمعه شهرستان ضمن تشکر از سرپرست اسبق دانشگاه و همچنین آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید بر  لزوم توسعه و پیشرفت آموزش عالی در شهرستان تاکید کرد.

ایشان در ادامه، وظایف و مسئولیتهای خطیر و مهم مسئولین و مدیران فرهنگی کشور را برشمرد و به اشاره به خطراتی که نسل جوان و بخصوص دانشجویان و دانش آموزان را در محیطهای علمی تهدید می کند، اظهار داشت: آموزشهای دینی و اخلاقی بایستی از سالهای ابتدایی تحصیل افراد آغاز شود تا در ادامه مسیر بتوانند با آسیبهای پیش رو مقابله کنند.

در ادامه این دیدار دکتر مهدی صفری، سرپرست جدید دانشگاه پیام نورمرکز شازند نیز ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر بابرکت برای حضرت حجت الاسلام موسوی، وجود ایشان را مایه خیر و برکت برای منطقه و بسیار ارزشمند برای مسئولین اجرایی دانست و منویات و ارشادات ایشان را در پیشبرد اهداف علمی و پژوهشی دانشگاه پیام نور و نیز تربیت نسل جوان حائز اهمیت برشمرد.

سرپرست جدید دانشگا ه با تاکید بر به کار گیری تمامی ظرفیتها برای این امر خواستار همکاری و همفکری مسئولین به خصوص امام جمعه شهرستان در جهت دستیابی به اهداف عالی دانشگاه و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شدند.

دکتر مهدی صفری یکی از راه های پیشرفت شهرستان شازند را درگرو جامعه‌محور شدن آموزش‌ها و همکاری جامعه و دانشگاه دانست و گزارشی از برنامه ها و فعالیت های فرهنگی دانشگاه و نیز فعالیت های انجام شده توسط انجمن های علمی دانشجویی و کانون های فعال فرهنگی را ارائه داد.  

برگزاری کارگاه اصول همسرداری  در دانشگاه پیام نور مرکز اراک

کارگاه یک روزه اصول همسرداری به مناسبت آغاز امامت امام زمان (عج ) و سالروز ازدواج پیامبر(ص) با حضور دانشجویان روانشناسی در سالن جلسات دانشگاه پیام نور مرکز اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: زهرا محمدی، مدرس کارگاه ضمن اشاره به اصول همسرداری گفت: همانگونه که می‌‏دانید اسلام براى زن و شوهر، حقوق واجب و مستحبى قرارداده و باید مراقب باشند که این دستورات حیات‏بخش را زیر پا نگذارند چرا که این حقوق، پایه‏‌های اساسى خانواده را تشکیل و خیر و سعادت، لذّت و آرامش و بقاى زندگى مشترک را تأمین مى‌‏کند.                                                                                                                                    

وی ضمن تاکید به اهمیت آشنایی همسران از وظایف و مسئولیت‌هایشانافزود: اگر تشویق، تأیید و بیان نکات مثبت ‏به طور آشکار و در جمع باشد و تذکر نکات منفى و انتقاد به طور محرمانه و در تنهایى صورت گیرد خانواده‌ای محکم، سعادتمند و آرام بوجود می‌آید .

محمدی در کنار هم بودن اعضای خانواده را که در شرایط کنونی جامعه و به دلایلی از جمله مشغله های کاری زن و مرد و همچنین مسایل ناشی از زندگی صنعتی کمتر اتفاق می افتد را یکی از جدی ترین آسیب های خانواده در کشور دانست و بر ضرورت حضور بیشتر افراد خانواده و بویژه زن و شوهر در کنار یکدیگر تاکید کرد.

در ادامه کارگاه  جلسه پرسش و پاسخ  پیرامون موضوع جلسه برگزار گردید.که با استقبال حضار همراه بود.

مستند «شب نامه» در دانشگاه پیام نور مرکز اراک اکران شد

فیلم مستند «شب نامه» با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه با حضور دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور اراک اکران شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاهمحبی، مسئول فرهنگی دانشگاه گفت: موضوع فیلم از آنجایی آغاز می شود که راوی و بازیگر مستند به همراه عوامل سازنده به لغو همایش «آی بریج» واکنش نشان می‌دهند و از یک واکنش ژورنالیسی به پژوهشی جستجوگرانه می رسند.

محبی افزود: بخش های نخستین مجموعه «شب نامه» به موضوع پیامک‌ها می‌پردازد و به  صورت غیر مستقیم به این موضوع اشاره دارد که  از طریق رصد پیامک‌هایی که مردم به برخی برنامه‌های ورزشی پربیننده ارسال می کنند، علائق ورزشی آنها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 وی در ادامه افزود: «شب نامه» با یک شروع ساده، خیلی منطقی مخاطب را به هراس می اندازد که با ارسال و دریافت یک پیامک سرگرمی ساز و یا بانکی، امنیت فردی اش به مخاطره می افتد. حتی شرکت‌های خدمات دهنده به سادگی اطلاعات مالی افراد را می توانند دسته بندی و تحلیل کنند.

گفتنی است مستند شب نامه نخستین اثر هنری منحصر به فردی است که با محوریت پروژه نفوذ، پرده از اسرار نه چندان پوشیده‌ای برمی‌دارد تا از غفلت‌های کلانی رونمایی شود و ساخته سید مهدی کرباسی است


برگزاری نشست بصیرتی با موضوع امانتداری در دانشگاه پیام نور استان مرکزی

نشست بصیرتی ویژه کارکنان در سالن جلسات ستاد استان برگزار شد.

حجت الاسلام رودبارانی، مشاور مذهبی و سخنران مراسم، به روایتی از امام صادق(ع) اشاره کرد که حضرت می فرمایند: لا تنظروا الی رکوع الرجل و سجوده، فان ذلک شیء اعتاده، فلوه ترکه استوحش لذلک، ولکن انظرو الی صدق حدیثه و اداء امانته…. «به رکوع و سجده های طولانی افراد نگاه نکنید، زیرا ممکن است به آن عادت کرده باشند و برای او یک امر عادی شده باشد، و اگر آن را ترک کنند وحشت کنند، بلکه راستگویی و امانتداری او را بنگرید

حجت الاسلام رودبارانی افزود: حدیث امام صادق(ع) یک کد است هم برای شناسایی و هم برای اصلاح و تاکید دارند که برای شناخت افراد به درصد راستگویی و امانتداری آنها دقت نمایید. 

مشاور مذهبی دانشگاه با اشاره به تفاوت امانت با مالکیت اظهار داشت: امانتداری یک مصداق وسیع است که شامل رازداری، اعضاء و جوارح، شغل و مسئولیت، اهلبیت عصمت و طهارت(ع)، همسر و فرزندان و غیره می باشد که در اختیارمان قرار می گیرد و در زمان مقرر بدون هیچ دخل و تصرفی پس گرفته می شود که این جدای از مالکیت است. 

وی به حدیث امیرالمومنین علی (ع) اشاره کرد و گفت: همسران و فرزندان شما امانت هستند و در روز قیامت مورد سوال قرار می گیرند. 

رودبارانی همچنین به زیارت امین الله اشاره کرد و اظهار داشت: که اهلبیت عصمت و طهارت ع نیز در بین ما امانت هستند و در غیبت امام عصر عج، ولایت فقیه امانتی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.  

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ