کرسی ازاد اندیشی شادی و نشاط آری یا خیر در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، به مناسبت هفته ی وحدت حوزه و دانشگاه و به همت امور فرهنگی و با همکاری حوزه ی علمیه جنت شهر ، کرسی آزاد اندیشی شادی و نشاط آری یا خیر؟ در سالن اجتماعات مرکز با حضور دانشجویان و طلاب برگزار شد. در این کرسی که به صورت مناظره برگزار شد، حجت الاسلام سید عباس قدیمی نژاد استاد حوزهو دانشگاه از قم به عنوان استاد موافق و عبد المهدی جباری عضو هیئت علمی مرکز به عنوان استاد مخالف مناظره کردند.
در این جلسه بعد از خوشامدگویی به حضار توسط خائفی مسئول امور فرهنگی مرکز ، حجت الاسلام خسروی امام جمعه جنت شهر نیز در سخنانی به جایگاه شادی در اسلام پرداخت و تصریح کرد: شادی و غم باید در جامعه متعادل باشد اما در جامعه کنونی این تعادل وجود ندارد.سپس حجت الاسلام قدیمی نژاد با اشاره به جایگاه شادی و نشاط در اسلام تصریح کرد : شادی و غم دو حالت نفسانی است و موضوع مهم این است که دین چگونه می تواند غم وشادی را مدیریت کند. وی افزود : سطح معنوی افراد متفاوت است اما حکومت اسلامی باید برای همه ی افراد لوازم و ابزار ایجاد شادی را ایجاد کند.
در ادامه ی این جلسه جباری عضو هیئت علمی مرکز با بیان تقسیم بندی شادی به صورت های ذهنی ، رفتاری و احساسی اظهار داشت : تفسیر انسان از پدیده هایی مانند شادی و نشاط متاثر از مدل های مفهومی است که در ذهن انسان وجود دارد، یکی از این مدلها لذت است که اگر نباشد انسان می میرد. در ادمه ی این کرسی دانشجویان و طلاب نظرات و پرسش های خود را مطرح کردند. حجت الاسلام قدیمی نژاد در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان در خصوص برگزاری کنسرت های موسیقی گفت : کنسرت موسیقی فی نفسه اشکال ندارداما مشکل از مقارنات است یعنی انجام هرگونه فعل حرام در کنسرت که باعث می شود کنسرت از سوی برخی ممنوع شود.وی عمل به تکلیف و پیروی از ولایت فقیه را تنها راه استفاده از مظاهر شادی بیان کرد.
در پایان این کرسی فتح ابادی مجری و داور به جمع بندی مطالب ارائه شده پرداخت.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ