پژوهش لازمه بهبود اعتماد صنعت و دانشگاه

.

مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان البرز با حضور رئیس،معاونین و مدیران دانشگاه پیام نور استان البرز ، دکتر حسن علیزاده مدیر کل دفتر آموزش های آزاد و چند رسانه ای،اعضای هیات علمی،دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در مرکز کرج برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، مدیر کل دفتر آموزش های آزاد و چند رسانه ای دانشگاه در این مراسم دانشگاه پیام نور را تنها دانشگاه نیمه حضوری کشور معرفی کرد که طبق اساسنامه این دانشگاه میتواند برخی از کلاسهای رفع اشکال خود را به صورت حضوری و الکترونیکی هم برگزار نماید.
وی ضمن تشریح تفاوت آموزش از راه دور و آموزش الکترونیکی در ادامه گفت:دانشگاه پیام نور در راستای توانمند سازی و ترغیب اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور برای تولید محتواهای الکترونیکی و در راستای افزایش کیفیت آموزشی و تولید محتواهای درسی و کمک درسی در این مدت کارگاههای بسیاری را برگزار نموده است.
وی با اشاره به دوره های تخصصی و مهارتی که تحت عنوان دوره های آزاد و آموزشهای رسمی توسط دانشگاه پیام نور برگزار میشود اعلام کرد: دانشگاه پیام نور میتواند این دوره ها را با صاحبان صنایع به صورت مشترک نیز برگزار نماید.
مدیر کل دفتر آموزش های آزاد و چند رسانه ای دانشگاه حل بخش اعظم مشکلات بین صنعت و دانشگاه را منوط به پژوهشهایی با بنیه قوی علمی توسط اساتید و دانشجویان عنوان کرد.
وی در پایان گفت: دانشگاه پیام نور در راستای افزایش کیفیت آموزشی و تولید محتواهای درسی و کمک درسی سعی دارد مواد درسی را از نوشتاری به چند رسانه ای تبدیل نماید و با افزایش توانمندی اساتید در تولید محتوای مناسب، خدمات مطلبوب تری به دانشجویان ارائه کند.
دکتر اسحاق جلالیان رییس دانشگاه پیام نور استان البرز نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت توسعه کشور و بهره مندی از تحقیقات و پژوهشهای دانشگاهیان در این امر مهم تاکید کرد :هیچگاه آموزش از پژوهش جدا نبوده و در زمان کنونی یکی از نیازهای توسعه کشور عملیاتی شدن پژوهشها و تحقیقات اساتید و دانشجویان است.
جلالیان تصریح کرد:با توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاهها و دانشجویان نخبه علمی به منظور انجام تحقیقات و پژوهش های لازم و استفاده از تجارب آنها،می توان گامهای محکمی در توسعه کشور برداشت.
رئیس دانشاه پیام نور استان البرز در پایان افزود: خوشبختانه دانشگاه پیام نور با ارائه بهترین خدمات آموزشی و پژوهشی به متقاضیان تحصیل در این دانشگاه توانسته علاوه بر کسب جایگاه برتر در حوزه آموزش و پژوهش در میان دانشگاههای کشور،سهم بسزایی در افزایش ارتباط صنعت با دانشگاه که درنهایت خروج از رکود صنعتی و توسعه اقتصادی را در بر داشته، به خود اختصاص دهد.
گفتنی است در این مراسم صنعتگران نمونه استان و دانشجویان برتر پژوهشی و علمی مراکز و احدهای پیام نور البرز نیز حضور داشتند که در خاتمه ضمن تقدیر از آنها، از اعضای علمی که بیشترین امتیاز پژوهشی را درسامانه گلستان و در گروههای آموزشی مختلف کسب کرده بودند،دانشجویان نمونه پژوهشی و کارکنان دانشگاه که در این حوزه صاحب آثار پژوهشی بودند؛تقدیر گردید.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ