.

دیدار سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز محلات با فرمانده سپاه ناحیه محلات

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز محلات به مناسبت روز دانشجو با سرهنگ دوم پاسدار علی مطلبی، فرمانده سپاه ناحیه محلات دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: علی مطلبی، فرمانده سپاه ناحیه محلات در این دیدار ضمن تجلیل از مقام دانشجو، این روز را گرامی داشت و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران زمینه علم آموزی و پیشرفت علمی را برای عموم مردم ایجاد کرد و به همین دلیل رشد علمی کشور چندین برابر شد.

وی افزود: آینده کشور در گرو تلاش ها و فعالیت های علمی و پژوهشی دانشجویان است و این قشر می تواند کشور را به سرمنزل مقصود برساند.

دکتر حامد سروش، سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز محلات نیز در این دیدار بیان داشت: انجمن ها و تشکل های دانشجویی نقش بسیار مهمی در پویایی و نشاط دانشگاهی ایفا می کنند که از جمله این تشکل های پویا، تشکل بسیج دانشجویی است.

وی تصریح کرد: روز دانشجو روزی است که تعدادی از دانشجویان کشور به دلیل اعتراض به حضور رئیس جمهور کشور استکباری آمریکا در ایران به دست رژیم جنایتکار پهلوی به خاک و خون کشیده شدند و امروز روزی است که باید دانشجویان کشور از رسالت ضد استکباری دانشجویان شهید حفاظت کنند.

در این دیدار پیرامون برگزاری برنامه های مشترک بین دانشگاه پیام نور و سپاه ناحیه محلات گفتگو شد و بنا شد تا برنامه های فرهنگی و نشست های بصیرتی از جمله یادواره شهدای دانشجو، کرسی های هم اندیشی و آزاداندیشی و جلسات حلقات صالحین با همکاری متقابل این دو نهاد در محیط دانشگاه برگزار شود.

 

نشست اعضای انجمن علمی روانشناسی مرکز محلات با فرماندار جدید محلات

اعضای انجمن علمی روانشناسی مرکز محلات با دکتر علی زینی وند فرماندار جدید محلات در سالن جلسات فرمانداری دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات با اشاره به روز دانشجو و تبریک مجدد این روز به دانشجویان انجمن علمی روانشناسی خاطرنشان کرد: دانشجویان باید در برگزاری برنامه های علمی و فرهنگی تعادل را رعایت کرده و سعی کنند از جریانات سیاسی دور بمانند.

وی افزود: تنوع فکری در محیط دانشگاه لازمه رشد و پیشرفت است و باید انجمن ها و تشکل های دانشجویی عدالت طلبی و عدالت خواهی را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

زینی وند تصریح کرد: دانشجویانی که وارد تشکل ها و انجمن های دانشجویی می شوند نسبت به بقیه موفق تر عمل می کنند و علاوه بر کسب تجربه علمی، چارچوب های کار اداری را فرا می گیرند و در آینده به کار می بندند.

دکتر حامد سروش سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز محلات نیز در این دیدار اظهار داشت: انجمن علمی روانشناسی مرکز محلات یکی از موفق ترین و پویاترین انجمن های علمی این مرکز است که فعالیت های بسیار زیادی را در سطح مرکز پایه گذاری و اجرا کرده است.

وی افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی، بازدیدهای علمی و برنامه های نمایشگاهی از جمله فعالیت های این انجمن در دانشگاه پیام نور مرکز محلات بوده که منجر به کسب مقام برتر انجمن های علمی در جشنواره استانی حرکت در سال گذشته شده است.

سروش بیان داشت: انجمن های علمی و تشکل های دانشجویی اگر از جانب مسئولین شهری مورد حمایت قرار بگیرند می توانند فعالیت های خود را در سطح وسیع تری انجام داده و شهرستان را پوشش دهند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اساس حرکت‌های علمی در دانشگاه‌ها بنا شده و دانشجویان باید در این عرصه و کارزار بزرگ تلاش می‌کند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز دانشجو با دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور اراک دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با دانشجویان دانشگاه پیام نور اراک گفت: امروز دانشجویان رسالت و وظیفه مهمی در کسب علم دارند که باید به درستی به رسالت خود عمل کنند.وی تصریح کرد: بر اساس سند چشم انداز بیست ساله ایران باید به یکی از قدرت‌های علمی منطقه تبدیل شود که این مهم جز با تلاش و کوشش دانشگاه‌ها و دانشگاهیان میسر نخواهد شد.نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر آمار بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی سه برابر نرخ بیکاری اعلام شده است که این نشان می‌دهد مسئولان امر باید فکری به حال فارغ‌التحصیلان بکنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اشاره به اینکه اساس حرکت‌های علمی در دانشگاه‌ها بنا شده و دانشجویان باید در این عرصه همت کنند، خاطر نشان کرد: اجرای نقشه علمی جامع کشور که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار گرفته نقش به سزایی در رفع مشکلات دانشگاهیان و اشتغال آنان دارد.

کریمی با بیان اینکه رشد کمی به تنهایی کافی نیست و باید در رشته‌های دانشگاهی و برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی سطح مناسبی از کیفیت آموزش و پژوهش را به ارمغان آورد، گفت: در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور در حدود ۱۲ درصد اعلام می‌شود اما بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی حدود ۳ برابر آمار اعلام شده است

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاه پیام‌نور اراک به لحاظ مدیریتی و سطح علمی از مجموعه‌های برتر استان است به طوری که می‌توان گفت بر اساس آمار بیش از ۳۰ درصد از پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد از دانشجویان دانشگاه پیام‌نور هستند.

 

برگزاری مراسم جشن روز دانشجو و تقدیر از دانشجویان برتر در مرکز محلات

مراسم جشن روز دانشجو با حضور مسئولان محلات و مدیران و دانشجویان دانشگاه های شهرستان محلات و با سخنرانی رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز محلات برگزار شد و دانشجویان برتر دانشگاه مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر داود گودرزی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در این مراسم گفت:  دانشجو باید آرمانگرا باشد و آرمانهای انقلاب را از مسوولان مطالبه کند و  مسایلی مانند مقابله با فساد ، عدالتخواهی و پیشرفت کشور در صدر مطالبات دانشجویان از مسوولان قرار بگیرد.

وی افزود: جنبش دانشجویی باید استقلال فکری داشته باشد و به جناح های سیاسی وابستگی نداشته باشد.

گودرزی ادامه داد:  دانشجویان باید سیاسی باشند ولی سیاسی بودن با سیاست زده بودن فرق می کند و باید مناظرات و کرسی های آزاد اندیشی و نشستهای روشنفکری شکل بگیرد تا حق نمایان شود.

 دکتر علی زینی وند، فرماندار شهرستان محلات نیز در این مراسم اظهار داشت:  روز دانشجو یادآور عدالتخواهی و استکبار ستیزی دانشجویان است و دانشجویان به حق جان خود را در مقابل رژیم ستمکار پهلوی فدا کردند تا این روز جاودان بماند.

وی خاطرنشان کرد:  جنبش دانشجویی دارای ویژگی هایی است از جمله اسلام خواهی  و گرایش به اسلام است و هر فعالیت  اجتماعی و سیاسی دانشجویی باید منطبق با دین و گرایشات اسلامی باشد.

فرماندار محلات اضافه کرد: دانشجو باید مسایل سیاسی را به خوبی رصد کند و سیاسی بودن با جناحی بودن فرق می کند و جنبش دانشجویی زمانی شجاعانه و صادقانه رفتار می کند که واقعیات جامعه را بیان کند.

در این مراسم از دانشجویان فعال در زمینه های فرهنگی، علمی و ورزشی تقدیر شد و هدایایی به رسم یادبود به این دانشجویان اهدا شد

مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر ماه روز دانشجو، در دانشگاه پیام نور شازند برگزار شد

مراسم روز دانشجو و گرامیداشت یاد شهدای دانشجوی ۱۶ آذر ماه ۱۳۳۲ در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور شازند با حضور نماینده مردم شریف شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و سایر مسئولین شهرستان و مسئولین ستاد استانی دانشگاه پیام نور استان مرکزی، طی مراسمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر مهدی صفری سرپرست دانشگاه پیام نور شازند در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی سال ۱۳۳۲ و تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان گفت: این سه دانشجو با نثار خون خود و دفاع از اعتقادشان، استکبار ستیزی و پاسداشت از ارزشها را جاودانه کردند.

وی افزود: این سه یار دبستانی و سه دانشجو نامشان را در تاریخ نشاندند تا هر ۱۶ آذر را با افتخار به نامشان، فهمشان و پای فشاری آنها بر اعتقادشان پاس داریم و از این ثبات عقیده و مقاومت در ایمانشان درس آزادگی، حق طلبی و مبارزه با ظلم و کفر و استکبار را بیاموزیم.

به گفته وی اکنون همه دانشجویان باید با الهام از شهید آذر شریعت رضوی، شهید احمد قندچی و شهید مصطفی بزرگ نیا راه دینداری، آزادگی و استکبار ستیزی را بپیمایند و با ایمان راسخ، فراگیری دانش و کسب موفقیتهای علمی جهانی خاری بر چشم دشمنان باشند.

در ادامه: فرماندار شهرستان شازند در این مراسم گفت: گرامیداشت ۱۶ آذر باید در راستای استکبارستیزی بوده و دانشجویان ما در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنند، در این روز باید سخنرانان با رعایت خطوط قرمز نظام به بیان مسائل مهم روز بپردازند تا دچار بروز مشکلاتی نشوند که بعضا در برخی دانشگاه‌ها پیش می‌آید.

غلامعباس میرزائی بیان کرد: بحث اخیر جامعه که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بود، نفوذ بیگانگان و دشمنان است، برخی دشمنان ما منافعی خاص در خاورمیانه دارند که به واسطه انقلاب شکوهمند اسلامی منافع خود را در ایران از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از قشرهایی که همواره می‌توانند مورد هجوم دشمن قرار گیرند، جوانان و به ویژه قشر دانشجو هستند و دشمن با انجام روانشناسی روی افراد روش‌های حمله به آنها را شناسایی کرده و بعضی افراد به دلایلی با آنها همراهی می کنند.

فرماندار شهرستان شازند تربیت دانشجو را علاوه بر آموزش علم، آموزش فرهنگ دینی دانست و گفت: دانشجویان باید دارای هویت فرهنگی بوده و در کنار آن بصیرت فرهنگی داشته باشند و به لحاظ فرهنگی فعال باشند.

نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ دانشجویان ایرانی در برابر نظام سلطه با شجاعت و ایمان به گونه ای مقاومت کردند که حرکتشان در تاریخ ایران به عنوان حماسه ای ماندگار به ثبت رسید.

علی ابراهیمی اظهار کرد: در آن دوران دانشجویان ایرانی در راه عدالت خواهی و عدم حضور بیگانگان در کشور جانشان را تقدیم کردند تا در جامعه سایه اجنبی ها حاکم نباشد.

وی بیان کرد: شهدای دانشجوی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ در واقع به دانشجویان و ملت ایران آموختند که باید در مقابل نظام سلطه ایستادگی کرد تا ایران اسلامی پایدار باشد.

ابراهیمی رسالت دانشجویان امروز ایران اسلامی را خطیر دانست و اظهار کرد: این قشر بیدار و آگاه جامعه باید با هوشیاری و ولایت مداری در پاسداشت از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ادامه مسیر دهند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ