مراسم یادواره شهدای دانشجوی شهرستان خمین، با حضور مسوولان، اساتید، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه پیام‌نور این شهرستان برگزار شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه:  در این مراسم دکتر شهرام رضایی، رییس دانشگاه پیام نور خمین خطاب به دانشجویان مبنی بر اینکه از وصایای شهدا باید در زندگی خود استفاده کنندگفت: وصیت نامه شهدا مانند چراغ روشن و الگویی برای نسل های امروز و آینده هستند.

 رضایی گفت: نهادینه شدن فرهنگ ایثار در گرو برگزاری یادواره های شهدا است و مراسم بزرگداشت شهدا باید با صلابت، اقتدار و شکوه هرچه بیشتر برگزار شود.

درادامه حجت‌الاسلام رضا پذیرایی، مشاور امور خانواده در این یادواره گفت: آنچه در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاد در هیچ جنگ و دفاعی دیده نشده است زیرا شهدا به خاطر تکلیفشان از تمام لذت‌های دنیوی دست کشیدند و از هر آنچه که داشتند گذشند تا به  قرب الهی رسیدند.

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس، از انسان‌ها اولیاء الهی ساخته شد افزود: جایگاه معنوی شهدا نتیجه جهاد، معرفت، عمل کردن به فریضه‌های الهی و ادای تکلیفشان بوده است. حرکت ما در مسیر شهدا، این انقلاب را تضمین می کند و بعد از ما نیز نسل‌های آینده به همین منوال خون شهدا را گرامی می‌دارند و از ارزش‌های دفاع مقدس و نظام حمایت می‌کنند.

حجت‌الاسلام پذیرایی بیان کرد: شناخت شهداء کافی نیست بلکه باید خودمان را از لحاظ دینی و ایمانی تقویت کنیم و در مسیر ولایت باشیم و راه‌های نفوذ دشمن را ببندیم.

 پذیرایی با اشاره به حس و حال معنوی شهدا گفت: اگر شهدا قله‌های معرفت را درنوردیدند و به این آبروی پر ارزش در ساحت الهی رسیدند، به واسطۀ دوستی با حضرت بقیه الله(عج) است و این مسیر برای ما هم باز است. اما اگر بخواهیم زودتر به این رفاقت زیبا به یوسف زهرا برسیم، راه میان‌بری هست و آن دوستی با شهداست، اگر تاکید به ارتباط با شهدا می کنیم برای این است که زودتر به خیمه‌گاه پر اَمن و آسایش امام عصر دست پیدا کنیم.

وی در خصوص علت برگزاری مراسمات یادواره شهدا بیان کرد: اگر بخواهیم چرایی برپا کردن یادواره های شهدا را بررسی کنیم دلیلش  رسیدن به مرز دوستی با شهداست و فلسفه دوستی با شهدا، برای رسیدن به امام عصر است و بس.

گفتنی است روایت دلاوری و ایثار شهدا، خاطره‌گویی، پخش کلیپ و مداحی از دیگر برنامه‌های این یادواره بود.

یادآور می‌شود، شهرستان خمین ۱۱ شهید دانشجو تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ